Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hüseyin Aygün’ün Öldürülmemesine Üzülenler Oldu mu

Yazarlar

Hüseyin Aygün’ün Öldürülmemesine Üzülenler Oldu mu

Dersimlilerin, Alevilerin ve tüm mazlumların onurlu sesi olan Hüseyin Aygünün sesinin kesilmemesinden rahatsız olanların başında Özgür Politika gazetesi gelmektedir. Tabi bu gazetenin  sahte kahraman Ahmetleri de iş başındadırlar.


 MEHMET GÜLMEZ

HÜSEYİN AYGÜN’ÜN PKK TARAFINDAN KATLEDİLMEMESİNE ÜZÜLENLER OLDU MU?

Hüseyin aygün’ün sağ salim çocuklarının arasına dönmesine üzülecek kadar düşkünleşenler oldu mu? Elbette Türk ulusalcıları, MHP ve o takım taklavattan çok zevat, Şeriat cephesine kadar geniş bir kesim korkunç üzgündürler ve Aygüne saldırılarından belli ediyorlar.

Ya Özgür Politika?

Dersimlilerin, Alevilerin ve tüm mazlumların onurlu sesi olan Hüseyin Aygünün sesinin kesilmemesinden rahatsız olanların başında Özgür Politika gazetesi gelmektedir. Tabi bu gazetenin  sahte kahraman Ahmetleri de iş başındadırlar.  ‘kahraman ahmet’  bu sonuçtan üzgün olan hatta kahrolanların tümünün sözcüsü olmuş kinini nefretini kusmaya gazetesiyle beraber devam ediyor.

ÖZGÜR POLİTİKA BU YAYIN ÇİZGİSİ İLE DERSİM HALKINA DÜŞMANLIK YAPIYOR KÜRT HALKININ DA SIRTINDA KAMBURDUR.

Hüseyin Aygün’ün alınması, Dersim halkının, Anadolu Alevilerinin esir alınma girişimidir. Bu çok çirkin bir tezgahtır. Bu tezgah bu ülkede Alevileri, Dersimlileri yok sayma, varız diyenleri de yoketme girişimidir.

Bu karanlık oyun Kürt halkının en doğal en haklı insani istemlerini sırtından hançerleyerek yanlızlaştırma ve Alevilerle, Dersimlilerle karşıkarşıya getirme girişimidir.

Aygün alındığı günden bir gece sonra Özgür politikanın yaptığı yayın, Açıkça Hüseyin Aygünü katledin, bırakmayın mesajıydı. PKK nin içindeki bazı aklı selim insanlar, gelen tepkileri ve ağır sonuçlarını okumuş olacaklar ki, alel acele bir kararla bu karanlık tezgahı boşa çıkardılar.

BU KARANLIK TEZGAHIN ARKASINDAKİLERİ ORTAYA ÇIKARMAK KÜRT HALKININ AKLISELİM İNSANLARININ BOYUN BORCUDUR.

Peki, ‘Kahraman Ahmet Neden Dersimlilere  kahramanca saldırıyor’?

Geçen genel seçim sonrası bakın ne demişti!!

‘Anasının nenesinin tecavüzcülerine oy veren köle ruhlu Dersimliler’’

CHP ye oy veren herkese bu kadar düşkünce saldırmıştı. Çocuklarını PKK saflarında kaybeden yüzlerce Dersimli aile bile bu saldırılarda hedef alınmıştı.

Kendilerine Dersimli aydın, yazar, sanatçı diyen, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, Sendikacılar gibi  yüzlerce hatta binlerce şahsiyetin aileleri, yakın akrabaları CHP ye o verdiler. Adı Dersim Dernekleri Federasyonu olup merkezi İstanbulda olan o ünlü federasyonun genelbaşkanının dahi akrabaları Kemal Kılıçdaroğluna, oy verdiler. Ahmet ‘kahraman’ işte bu saydığım takımlardan Dersimlilerin anasından nenesinden gidip geldi.

Peki bu’ böyyük’ Dersimliler ne cevap verdiler?  (T I S S S ) CEVAP.

Adam gibi cevap veren bazı Dersimliler oldu ama bunlar sahte kahramanın iki elinin parmakları kadar ya vardı ya yoktu. Benimde dahil olduğum bir grup bu alçak saldırıyı kabul etmedik sahte kahramana gerekli cevabı verdik.

Sahte kahraman dizi dizi yalaka Dersim ‘aydıncıklarının bu kadar iğrenç küfürleri bir güzel sineye çektiklerini görünce, epey cesaretlenmiş olacak ki,  Dersimlilere saldırmaya devam ediyor: Hemde Halkımızın yüzakı Hüseyin Aygün gibi bir şahsiyeti hedef alarak

İdrisi Bitlisi hık demiş sahte kahraman Ahmet burnundan düşmüş. Göbeğini de Yavuz Selim kesiş.

SAHTE KAHRAMANIN BU SALDIRILARI SİZE KAPAK OLSUN EY DERSİM ‘aydıncılkarı, sanatcıçıkları, politikacıcıkları…

Sosyal medyada paylaşın
        
   
3 Comments

3 Comments

 1. Dersimli

  30/08/2012 at 18:13

  Merhaba, ilk kez yaziyorum sizlere. Öncelikle, Dersim’in kutsal topragina, suyuna, günesine ve halkina sadik, dürüst, gercekci ve cesur durusunuzdan dolayi kutluyorum sizleri. Cünkü ister Devletin ve ister onun ile isbirligi iicinde olan, danisik dögüs yapan karanlik gücünün tasaronlugunu üstlenmis bir örgütün ve uzantilarinin baskici tutumlari altinda mücadeleniz kolay olmamali.. Hüseyin

 2. Dersimli

  30/08/2012 at 18:35

  Hüseyin Aygün’ü yakindan tanirim ve hakkinda söyleyebilecegim tek bir cümlem var, o “Dersim’in hak ettigi iyi bir evladidir..” o nun tek basina halki icin eline canini eline alip gezdigini bilirim.. Ve o cocuklarin, “babami öldüreceklermi, evimize bombami atilacak” tedirgin sözlerini ve bakislarini hatirlarim.. Ve o dönemde korkudan dolayi yaninda olamayan sözde can cigerleride..

 3. Dersimli

  30/08/2012 at 19:42

  .. Kisacasi halki icin, canini, ailesini ve cocuklarini düsünmemeksizin, mücadele eden bir insan kötü olamaz.. Tam tersi, davasinin adamidir, cesurdur, kisiliklidir, onurludur, saygindir, vicdanlidir.. Denizler gibi..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 12 =

More in Yazarlar

To Top