Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Munzur Vadisi'nde orman yangını çıktı

Dersim

Munzur Vadisi'nde orman yangını çıktı

Munzur Vadisi Milli Parkı sahasında çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Dersim’de Hozat ve Ovacık bölgesindeki yangınların ardından bu kez de Munzur Vadisi Milli Parkı bölgesinde orman yangını çıktı.

Munzur Vadisi, Fırtına Veli Çeşmesi civarında dün öğlen saatlerinde bilinmeyen bir nedenle çıkan orman yangını devam ediyor.

Bölgenin dağlık olması ve özel güvenlik alanı olması nedeniyle yangına müdahalede güçlük yaşanıyor.

Bu sabah gönüllülerden oluşan bir ekip yangın bölgesine gitti.

Tunceli Valiliği; bu sabah yangın bölgesine karadan ve havadan söndürme çalışmalarının başlatıldığını duyurdu.
Yangının kontrol altına alındığını belirten Valilik, söndürme çalışmalarının karadan ve havadan devam ettiğini açıkladı.

Ovacık ve Hozat’taki orman yangınları kontrol altına alındı

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Dersim’deki orman yangınlarından 3’ünün kontrol altına alındığını, tek noktada devam eden yangına ise 2 helikopter, 1 uçak ve 40 personelle müdahale edildiğini duyurdu.

OGM’den yapılan yazılı açıklamada, Dersim’deki Hozat-Ovacık özel güvenlik bölgesi olarak ilan edilen alanda 18 Ağustos saat 13.45’te, 4 ayrı noktada başlayan orman yangınlarının 3’ünün kontrol altına alındığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca “Devam eden diğer yangına 2 helikopter, 1 uçak, işletme müdürlüğümüze ait 1 arazöz, 3 ilk müdahale aracı ve 2 dozer ve 2 greyder ve 40 personelle bugün de söndürme çalışmaları aralıksız devam ediyor. Arazinin dağlık ve ormanının çok sık olmasından dolayı yangını önlemek adına ekiplerimiz 30 kilometre yol ve 25 kilometre de yangın emniyet şeridi açmıştır. Yangının etrafında şerit açma çalışmalarımız devam etmektedir. Yangın yerleşim yerlerini tehdit etmemektedir. En kısa zaman içerisinde yangın kontrol altına alınacaktır” denildi

CHP heyeti yangın bölgesinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla Dersim’e gelen Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, beraberinde CHP Dersim Milletvekili Polat Şaroğlu ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ile yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.

Ağbaba, CHP’nin 251 belediyesinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla her türlü araç, gereç ve insan gücünü Dersimhalkıyla paylaşmaya hazır olduğunu belirtti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × five =

More in Dersim

To Top