Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ölüm Sana Yakışmadı Ender Can!

Dersim

Ölüm Sana Yakışmadı Ender Can!

Bir dönem Dersim Sözlü Tarih Derneği’nin başkanlığını yapan Ender Can Cevahir intihar ederek yaşamına son verdi. 

ender-can-cevahir

Ender Can Cevahir

Ender Can Cevahir… Hüseyin Cevahir’in kuzeniydi.

Dersim’de çıkan ilk Zazaca gazete olan Munzur Haber’de yazıişleri müdürü ve Kırdaşki sayfa editörü olan Ender Can Cevahir son olarak Dersim Sözlü Tarih Derneği’nin başkanlığını yapmıştı.

Evli ve iki çocuk babası olan Ender Can Cevahir Dersim’de yaşıyordu, Karayolları Dersim Şube Müdürlüğü’nde muhasebeci olarak çalışıyordu.

Dün akşam (28 Şubat 2014) intihar ederek yaşamına son verdi. Neden intihar ettiği henüz bilinmiyor. Ölümü en çok onu sevenleri üzdü. Kırdaşki bilen Ender Can Cevahir, Kırmancki öğrenmek için bu yıl Tunceli Üniversitesi Zaza Dili ve Edebiyatı bölümüne başlamıştı.

Bir Dersim tutkunu olan Ender Can Cevahir Mazgirt’in Şöbek Köyü’ndendi.

__________________________________________

BAŞSAĞLIĞI

Ender Can Cevahir’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Zamansız bir şekilde aramızdan ayrılan Ender Can Cevahir’e Hakk’tan rahmet, acılı ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. 

Dersimnews.com

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Ender Can’ı Binler Uğurladı | Dersim News, Dersim Haber, Dersim, Tunceli Haber, Dersim Haber Sitesi, Dersim Haberleri, Tunceli Haberleri,Dersim 38, Kırmancki, Zazaca, Dersimce, Alevi Haberleri, Pülümür, Hozat, Ovacık, Mazgirt, Nazımiye, Çe

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 − 5 =

More in Dersim

To Top