Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kamer Genç Yine Dersim’den Aday

Dersim

Kamer Genç Yine Dersim’den Aday

Türkiye’de en uzun süreli milletvekili olma rekorunu elinde bulunduran Kamer Genç, yine Dersim’den aday. 

 

Dersimnews.com – Meclis’in renkli kişiliği  CHP Dersim Milletvekili Kamer Genç 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde Dersim’den aday.

kamer_genc

Kamer Genç yeniden milletvekilliği için Dersim’den aday oldu. Genç, bugün aday adaylık başvurusunu yaptı.

CHP yönetimi Dersim’de merkez yoklaması kararı aldı. Merkez yoklamasında adaylar tüzük gereği Parti Meclis’i tarafından belirleniyor.

YEDİ DÖNEM OLACAK

1940 doğumlu olan Kamer Genç bir dönem daha TBMM sıralarında oturursa toplam yedi dönem milletvekili seçilmiş olacak. İlk olarak Danışma Meclisi üyesi olan Genç, daha sonra CHP ve DYP’den seçilmişti. Genç, 2002 seçimlerinde seçilebilecek oyu halktan almasına karşın, DYP baraj altında kaldığı için TBMM’ye girememişti.

Kamer Genç, hastalığı nedeniyle bir süredir Amerika’da tedavi görüyordu. CHP’nin Kamer Genç’i   Dersim’den aday gösterip göstermeyeceği merak konusu. Zira Genç’in artık siyaseti bırakması gerektiğini söyleyenlerin sayısı hayli fazla.

Dersim’de en çok milletvekili seçilen isim olan Kamer Genç’in Dersim’de güçlü bir seçmen kitlesi var. Genç, AKP’ye karşı yaptığı sert muhalefet nedeniyle Türkiye’deki AKP muhalifi seçmenin sevdiği bir isim.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × two =

More in Dersim

To Top