Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Muharrem İnce: Munzur özgür akacak

Dersim

Muharrem İnce: Munzur özgür akacak

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Dersim Seyit Rıza Meydanı’nda halka seslendi.

Dersimnews.com – Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun memleketi Dersim‘de on binlerce kişiye seslendi.

Seyit Rıza Meydanı’nda halka seslenen Muharrem İnce’nin konuşması sık sık “Başkan İnce”, “Dersim seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla kesildi.

Konuşmasına “24 Haziran’dan sonra Türkiye özgür olacak, Munzur özgür akacak” sözleriyle başlayan İnce, FETÖ’nün örgütlenemediği tek şehrin Dersim olduğunu söyledi.

 

YAYININ TAMAMI

İNCE’NİN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI:

‘TUNCELİ FETÖ’NÜN TÜRKİYE’DE GİREMEDİĞİ TEK İL’

Anladım ki FETÖ’nün Türkiye’de giremediği tek il Tunceli. Neden olduğunu bir kez daha anladım.
Ama burada KHK’larla işten atıyorlar. Moralinizi bozmayın. Kaldı kaç gün. Türkiye özgür olacak, Munzur özgür akacak.

Siz okuma yazma oranının en yüksek olduğu TEOG birincisisiniz. Bende bir fizik öğretmeni olarak meydanlarda dindar ve kindar nesil isteyene, meydanlarda kuantum, gen teknolojisi, sürücüsüz arabalar dedim. Gençlerimizi buna göre yetiştirmemiz lazım. Dünyada böyle büyük değişim yaşanırken, kitap özeti okuyan bir adam bu ülkeyi sağlığa kavuşturamaz. Geleceğe yönelik işler yapacağız dedim. Çocuklara dil eğitimini, bir resmi dil Türkçeyi, evinde anasıyla konuştuğu dili öğreteceğiz. Kürtçe ise Kürtçe, Arapça ise Arapça. Uluslar arası bir dil öğreteceğiz. İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Çin’ce dünya vatandaşı yapacağız çocuklarımızı”

‘RAHMETLİ KAMER AĞABEY BUNLARA HADDİNİ NE GÜZEL BİLDİRİRDİ’

  • Türkiye’nin hali içler acısı. Danıştay üyesi benim aleyhimde tweet atıyor. Kaymakam milletvekili adayının mikrofununu tutuyor. At izi, it izine karıştı. Devlet çöktü. Rahmetli Kamer ağabey (Kamer Genç) bunlara ne güzel haddini bildirirdi.
  • Onların yanında devletin gücü var, bizim yanımızda milletin gücü var.

İnce konuşmasını  “Bugün 42. gün ve 95’inci mitingimiz,size şunu söyleyeyim. Biz barış için 3 B projemiz. Bir; hemen barışacağız. iki; büyüyeceğiz demokrasiyi getireceğiz, özgürlükler ülkesi olacak, yatırım artacak ekonomimiz büyüyecek. üç; adil bölüşeceğiz. Projemiz 3 B” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 4 =

More in Dersim

To Top