Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Akit ve Melih Gökçek’in Hedef Gösterdiği Alevi Kurum Başkanları Saldırıya Uğradı

Alevilik

Akit ve Melih Gökçek’in Hedef Gösterdiği Alevi Kurum Başkanları Saldırıya Uğradı

Yeni Akit Gazetesi ve Melih Gökçek’in hedef gösterdiği Baki Düzgün ve Doğan Demir’e silahlı saldırı gerçekleşti. 

Dersimnews.com – Alevi kurum başkanlarına yönelik saldırıda Yeni Akit Gazetesi ve Melih Gökçek‘in rolü var.

Alevi düşmanlığında sınır tanımayan Yeni Akit ve Melih Gökçek’in hedef gösterdiği Alevi kurum yöneticileri saldırıya uğradı.

dogan-demir-ve-baki-duzgun

Doğan Demir ve Baki Düzgün

Baki Düzgün ve eşi Yurdanur Düzgün ile Doğan Demir, Ankara’da düzenlenen ‘Aleviler barış istiyor’ konulu basın açıklamasına katılmak üzere İstanbul’dan yola çıkmıştı. Aracın lastiklerine Gerede-Ankara yolu arasında seyir halindeyken uzun namlulu silahlarla ateş edildiği açıklandı.

YENİ AKİT BAKİ DÜZGÜN’Ü HEDEF GÖSTERDİ

Saldırıdan yara almadan kurtulan federasyon başkanları, Ankara’ya varıp basın açıklamasına katıldı.

Bolu Dağı’ndan aşağıya doğru seyrederken araçlarına silahlı saldırı gerçekleştiğini belirten Baki Düzgün, olay hakkında suç duyurusunda bulunduklarını aktardı. Yeni Akit Gazetesi tarafından hedef gösterildiği bilgisini veren Düzgün, “Suruç’a giden gençleri benim yönlendirdiğime dair Yeni Akit haber yaptı. İftiralarla hedef gösterilmemden sonra tehdit telefonları almaya başladım. Bir süredir sosyal medyadan hakaret ve küfürler ediliyordu. Ülkede yaşanan gergin durumdan rahatsız olduğumuzu dile getirdik. Daha dün aynı masaya oturanlar bugün neden savaşıyorlar ne oldu, ne değişti diye sorduk.” dedi.

akit-baki-duzgun-haberi

Yeni Akit’in internet sitesinde Baki Düzgün, Suruç Katliamının sorumlusu olarak gösterilmişti.

 

MELİH GÖKÇEK HAKKINDA DA SUÇ DUYURUSU

Doğan Demir ise ıssız bir bölgede hedef alındıklarını ifade ederek, “Aracımızla hızlı bir şekilde iniş halindeydik. Bir anda silah sesini duyduk ve kıvılcımları gördük. Kendimizi güvende hissettiğimiz 15-20 km sonra durarak aracımıza baktık. Çok şükür yaralananımız olmadı.” diye konuştu. Bazı gazetelerin ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek’in kendilerini hedef gösterdiğini anlatan Düzgün, şunları dile getirdi: “Suruç’tan bu yana savaş olmasın, insanlar ölmesin çağrılarımız vardı. Daha sonra bir gazete tarafından hedef olarak gösterildik. Akabinde Melih Gökçek Twitter’dan beni hedef gösterdi. Biz her daim barışı savunacağız. Saldırıyla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Ayrıca pazartesi günü de savcılığa gidip Melih Gökçek’le ilgili bizi direkt hedef haline getirdiği için suç duyurusunda bulunacağım.”

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + seven =

More in Alevilik

To Top