Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Tunceli Barosu, operatörün öldürülmesini kınadı

Alevilik

Tunceli Barosu, operatörün öldürülmesini kınadı

Tunceli Barosu, örgüt mensupları tarafından öldürülen dozer operatörü Mehmet Özdemir için açıklama yaptı.  Baro, Özdemir’in örgüt tarafından öldürülmesini kınadı. 

Tunceli Barosu tarafından yapılan açıklamada, “21 Nisan 2018 tarihinde Medyaya yansıyan haberlerde; Tunceli İli Merkez İlçesi Meşeyolu Köyü’nde yol yapımında çalışan İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Dozer Operatörü Mehmet Özdemir’in (35) uzaktan açılan ateş sonucu hayatını kaybettiği belirtilmiştir… Yaşam hakkı” insan haklarının temelidir. Bu bakımdan “Yaşam Hakkı”na yönelen her eylem insanlığın ortak değerlerine yönelmiş sayılmalıdır.

Müteaddit defalar belirttiğimiz üzere; cümle canlı ve cansızın aynı özü taşıdığına inanılan; toprağın, suyun ve cümle canlı/cansızın hakkına ebedi bir saygı gösteren bu kadim coğrafyada şiddeti reddediyoruz.

Mehmet Özdemir’in acılı ailesine başsağlığı diliyoruz. Tunceli Barosu olarak yaşam hakkına yönelik müessif saldırıyı kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Tunceli İl Özel İdaresi’nde çalışan Mehmet Özdemir, Tunceli merkeze bağlı Meşeyolu köyünde yol çalışması yaparken, örgüt mensupları tarafından yapılan ateş sonucu öldürülmüştü.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 + ten =

More in Alevilik

To Top