Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim Dilekçeleri Meclis Komisyonunda

Dersim 38

Dersim Dilekçeleri Meclis Komisyonunda

TBMM Dilekçe Komisyonu, Dersim Katliamı konusundaki talepleri içeren dilekçeler ile alt komisyonların raporlarını ele aldı.

Dersim News/Ankara –
Dersim Katliamının araştırılması için TBMM Dilekçe Komisyonu çalışmalara başladı.

TBMM Dilekçe Komisyonu, DersimKatliamı  konusundaki talepleri içeren dilekçeler ile alt komisyonların raporlarını ele aldı.

Komisyon, AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş başkanlığında toplandı. Daniş, gündeme geçmeden önce yaptığı açıklamada komisyonlarının toplumu ilgilendiren konuları irdelemek, araştırmak ve vatandaşlardan gelen şikâyetleri değerlendirmek için toplandığını söyledi.

Komisyon, daha sonra  Dersim Katliamı konusundaki talepleri içeren dilekçeler ile alt komisyonların raporlarını ele aldı.

AYGÜN KOMİSYON HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Konuyla ilgili görüştüğümüz Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün komisyon hakkında şunları söyledi: Bugün toplanan TBMM Dilekçe Komisyonu kurulacak Dersim 1938 Alt Komisyonu’nu görüştü. Görüşmeden çıkan karalar şöyle;
-Komisyon tüm partilerden teşekkül edecek,
-Komisyon dilekçe veren mağdurları dinleyecek,
-Komisyon üyeleri Dersim’e gidecek,

ilk toplantının 1-1,5 ay sonra yapılacağını belirten Aygün , “bu sürede başta Genelkurmay olmak üzere ilgili bakanlıklardan istenen belgeler beklenecek” dedi. Aygün tüm Dersimlileri TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığı’na dilekçe göndermeye davet etti.

YÜZLERCE BAŞVURU VAR

Dilekçe Komisyonuna Dersim Katliamı’nda mağdur olan yüzlerde kişi başvurmuştu. Komisyon geçtiğimiz hafta yüzlerce başvuru olması nedeniyle Dersim Komisyonu kurulacağını açıklamıştı.

Komisyon önümüzdeki haftalarda  Av. Cihan Söylemez ve  38 Katliamında yaralı olarak kurtulan 3 kişiyi dinleyecek.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

 1. imam Hasan Akbaba

  17/04/2012 at 12:37

  Merhaba Dostlar,
  sizden bir beklentim var. Dersimlilerin Meclis Komisyonuna verebilecekleri örnek bir dilekce intrnet sayfaniza koyarsaniz faydali olur.
  Su an ne sekilde, kime, nereye basvurulack?

  Bimana wesiye
  ___________________________________

  Sayın Okurumuz; Meclis Araştırma Komisyonuna başvuru dilekçe örneği sitemizde mevcuttur.

  http://dersimnews.com/dersim38/1937-38-dersim-katliami-magdurlarina-cagri.html linkinden dilekçe örneğini görebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + eleven =

More in Dersim 38

To Top