Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

‘Cami-Cemevi’ : Yezitlerin Asimilasyon Projesi

Haberler

‘Cami-Cemevi’ : Yezitlerin Asimilasyon Projesi

Aleviliği bırakıp Yezit rolüne bürünen İzzettin Doğan, cemaatin ordusuyla bir olup Alevilere karşı terör estirdi.

“Ben zalimlerle birlikte varlık içinde yaşamayı alçaklık; zalime karşı bulacağım ölümü yücelik sayarım.” Hz. HÜSEYİN

yezitler-manset

İzzettin Doğan cemaat temsilcileriyle temel atma töreni yaparken polisler Alevilere saldırıyordu.

Dün Ankara Tuzluçayır’da İzzettin Doğan terörü vardı. Alevi olduğunu iddia eden İzzettin Doğan, yanına imamın ordusunu alarak Tuzluçayır’da Alevilere saldırdı. Üstelik adına “barış ve kardeşlik” dedikleri bir projenin temelini attıkları gün oldu bunlar.

Bu nasıl bir “barış ve kardeşlik”tir ki 10 bin polisle Alevilere saldırıyorsunuz? İzzettin Doğan, cemaat temsilcileri ve AKP’li bakan Faruk Çelik’le beraber bir asimilasyon projesi olan “cami-cemevi” projesinin temelini atarken yanı başında polis Tuzluçayır’da Alevilere saldırdı. Onlarca kişi yaralandı, darp edildi, gözaltına alındı. Polis, gaz bombalarıyla, plastik mermilerle, TOMA’larla, panzerlerle Tuzluçayır halkına saldırdı. Evlere gaz bombası attı.

Tüm bunlar yaşanırken İzzettin Doğan cemaat temsilcileriyle 10 bin polis korumasıyla temel atma töreni düzenledi. Sanki yanıbaşında hiç birşey olmamış gibi üç maymunu oynadı!

Dün yaşananlar İzzettin Doğan’ın gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir. Kurucusu olduğu “Cumhuriyetçi Eğitim Vakfı” (CEM) ile kendini Alevilerin sözcüsüymüş gibi her iktidara pazarladı kendini.

Kurduğu vakıf, bir zat Süleyman Demirel’in emriyle örtülü ödenekten ödenen parayla kuruldu. 
İzzettin Doğan, her  dönem iktidarın yanında oldu! Alevileri iktidarlara pazarlamaktan başka bir iş yapmadı. 

AKP’nin “Alevi açılımı”nda ilk koşan da O idi! Aleviler o sahte açılıma kanmadı, İzzettin Doğan avucunu yaladı. Aynı İzzettin Doğan bu kez “İslam kardeşliği” temeli üzerine kurulan “Çözüm süreci”de “Akil adam” oluverdi.  Pastadan ne kapsam kardır hesapları yaptı.

İzzettin Doğan bu kez de Alevileri düşman olarak gören Fetullah Gülen Cemaatiyle bir asimilasyon projesine girişti. “Cami-Cemevi” projesini Alevilere “1000 yılın kardeşlik projesi” diye yutturmak istedi. Projesinde yer aldığı cemaatin lideri Fetullah Gülen, Dersimli Aleviler için “onların dini yoktur” diyordu.

Bu projenin amacı Alevileri sünnilik içinde eritmektir. Aleviliği yok etmektir.

tuzlucayir-protesto3

Tuzluçayır’da Alevilere düşmanca saldırının görüntüleri

 

Nerede para ve çıkar ilişkileri varsa İzzettin Doğan oradadır. Bugüne kadar Alevilerin haklarını savunmak için bir kez olsun meydanlara çıkmayan bu zatın tek derdi kendini cebini doldurmaktır. Çıkarları uğruna Alevileri “pazarlamaktan” geri durmayan İzzettin Doğan’ın Alevi toplumun gözünde zerre kadar değeri yoktur.

Polis Tuzluçayır’da Alevilere saldırırken İzzettin Doğan’ın kanalı “CEM TV” kurt belgeseli gösteriyordu.

İzzettin Doğan dün Alevilere karşı Yezitlerin safında yer aldı. O artık bizim için YEZİT’tir! Yezitlerle bir olup dün Alevilere saldırdı! Aleviler bu YEZİT’in ihanetini unutmayacaktır! 

Dün Alevilere karşı estirilen terörün sorumlu İzzettin Doğan’dır! İzzettin Doğan bu terörün hesabını vermelidir. 
Aleviler İzzettin Doğan’dan bunun hesabını sormalıdır.

Ne diyordu Pirimiz Hz. Hüseyin: “‘Ben zalimlerle birlikte varlık içinde yaşamayı alçaklık; zalime karşı bulacağım ölümü yücelik sayarım.

İzzettin Doğan, zalimlerle beraber varlık içinde yaşamayı seçti kendisine, biz ise zalimlere karşı Hüseyin gibi direnmeyi seçtik.

 

Sey Xıdır

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − twelve =

More in Haberler

To Top