Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ali Kenanoğlu’ndan Metiner’e Tepki

Haberler

Ali Kenanoğlu’ndan Metiner’e Tepki

AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’in cemevleri için söylediği “cemevleri terör yuvasıdır” sözlerine Hubyar Sultan Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu tepki gösterdi.

Dersimnews.com
– Cemevleriyle ilgili söylediği çirkin sözlerle haddini aşan AKP’li Mehmet Metiner’e bir tepki de Hubyar Sultan Kültür Derneği‘nden geldi.Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu’nun Mehmet Metiner’in çirkin sözlerine cevap verdi.

İşte o açıklama:

#HasanFeritGedik in cenazesi Cemevi olarak sadece Armutlu Cemevinde uğurlandı, hizmeti görüldü. Gülsuyu ve Gazi de Cemevine götürülmedi
Gülsuyunda Cemevine götürülmediği gibi o silahlı kişiler Gülsuyunda değil Gazi Mahallesindeydi. Gülsuyunda silahlı kişiler yoktu.
Silahlı kişiler Gazi Mahallesinde ortaya çıktı ve Cemeviyle de bir alakası yoktu. Cenaze Gazi Mah.de Cemevine hiç götürülmedi.
Gazi Mahallesinde bir yürüyüşle doğrudan mezarlığa gidildi. Silahlı 5 çocuk orada görüldü. Asla onaylamadık, asla tasvip etmedik. Bizim yapabilecek bir şeyimizde yoktu.
Camilerde Hizbullah, El kaide vb terör örgüt mensularının cenaze hizmetleri verilmiyor mu? O halde Camiler neden Terör yuvası demiyorsunuz.
Cemevlerimizde hizmet verirken insanların ne iş yaptığını hatta inancını dahi sormayız. Gelene getirilene hizmetimizi veririz.
DHKP-C vb. örgütlerin sempatizanları hatta üyeleri aynı zamanda Cemevlerimize de üye olabilir. Biz istihbarat örgütü değiliz. Bilemeyiz. Ancak cemevlerimiz inancımız doğrultusunda hizmet vermektedir. Kimin hangi örgüt üyesi olup olmadığına bakmayız.
Bütün bu gerçekler ortadayken, Cemevlerini terör yuvası ilan etmek, Alevilere olan kininizin, öfkenizin ve nefretinizin dışa vurumudur.
#HasanFeritGedik ne de diğer canlarımız terör suçlusu değildir. Ancak bir terör suçlusunun cenazesini bir ibadethaneden yolcu etmekle o ibadethane terör yuvası oluyorsa en büyük terör yuvası Camilerdir. Mehmet Metiner’ in mantığından hareket edersek böyle saçma bir sonuca kolaylıkla ulaşabiliriz.
Mehmet Metiner bir parlamenter olarak bu toprakların, bu ülkenin büyük bir kısmının inancı olan Alevi inancına, onun ibadethanesi olan Cemevine ve bu inanca mensup olan insanlara kin, nefret ve öfkeyle yaklaşacağına söz söylediği platformları bu insanların yaşadığı mağduriyetin giderilmesi amacıyla kullanmalıdır. Tabi vicdanı var ise.
Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. dersimli steve

    10/10/2013 at 02:43

    Bu Ebu Suud kalintisi itleri kalbura cevirmenin zamani gelmistir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ten + one =

More in Haberler

To Top