Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Berkin’in Vurulduğu Gün Berkin Elvan Doğdu

Haberler

Berkin’in Vurulduğu Gün Berkin Elvan Doğdu

Ankara’da yaşayan Deniz-Yeşim Tunç çifti, Berkin Elvan’ın Okmeydanı’nda polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından vurulduğu 16 Haziran 2013’ün birinci yıldönümünde, yeni doğan çocuklarına Berkin Elvan adını verdiler

 

berkinin-vuruldugu-gun-berkin-elvan-dogdu

Deniz-Demet Tunç çifti yeni doğan bebeklerine Berkin Elvan adını verdiler.

Ankara’da yaşayan Deniz-Yeşim Tunç çifti, Berkin Elvan’ın Okmeydanı’nda polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından vurulduğu 16 Haziran 2013’ün birinci yıldönümünde, yeni doğan çocuklarına Berkin Elvan adını verdiler. Doktorların anne ve bebekteki sağlık sorunları dolayısıyla yaşamasına çok az ihtimal verdikleri Berkin’i tüm zorluklara rağmen kucağına almanın sevincini yaşayan Baba Deniz Tunç, Berkin Elvan’ın direncinin kendilerini çok etkilediğini belirterek, “Ülke tarihine geçmiş bir direnişte hayatını kaybedenler anısına oğlumuza Berkin Elvan yani umudun adını koyduk. Oğlum ağabeyi gibi güçlü ve mücadele içinde büyüyecek. Tek dileğim çocukların evlerine ekmek getirebileceği bir dünya olmasıdır” açıklamasını yaptı.
CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’ün danışmanlığı görevini yürüten Tunç, Berkin Elvan’ın verdiği yaşam savaşı sırasında Baba Sami Elvan ve Anne Gülsüm Elvan’la birlikte gözyaşı döktüklerini, yeni bir aile olduklarını ifade ederek şu değerlendirmeyi yaptı: “Çocuğumuz olacağını öğrenir öğrenmez ‘Adı Berkin Elvan olacak’ dedik. Çünkü Berkin direniyordu, bizim bebeğimiz de ağabeyi gibi kısa ömrüne rağmen çok direndi.” Doğum öncesindeki pek çok komplikasyona karşın sağlıklı şekilde dünyaya gelen Berkin Elvan Tunç’un kimliği, nüfus müdürlüğündeki muamelenin ardından bugün çıkacak.

 

Doğu Eroğlu – BirGün

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seventeen − 2 =

More in Haberler

To Top