Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Tunceli Valiliğinden “Mezarlık” Açıklaması

Haberler

Tunceli Valiliğinden “Mezarlık” Açıklaması

Tunceli Valiliği, PKK tarafından yaptırılan mezarlığın açılışıyla ilgili yasaklama kararı alındığını ve bölgeye araç geçişine izin verilmediğini bildirdi.

Dersimnews.com – Valiliğin yazılı açıklamasında, PKK’nşin Dersim merkez-Pülümür karayolu Alacık köyü yakınında yaptığı terörist mezarlığının açılışıyla ilgili olarak Valilikçe yasaklama kararı alındığı duyuruldu.

tunceli-karayolu-

Söz konusu bölgeye araç geçişine izin verilmediği belirtilen açıklamada, “Bunun dışında ilimize giriş ve çıkışlarla ilgili herhangi bir engelleme bulunmamaktadır” ifadesi kullanıldı.

Ayrıca sanal ortamda, Tunceli’de Alevi vatandaşların mezarlıklarına girişlerinin engellendiğine dair haberlere yer verildiğine değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Adı geçen mezarlık, tamamen bölücü terör örgütü üyelerine ait olup Alevi vatandaşlarımızla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. İçinde bulunduğumuz mübarek muharrem ayında, Tuncelili Alevi vatandaşlarımızın bu provokasyonlara gelmeyip sağduyulu davranarak Tunceli’nin huzuru ve kamu düzeninin bozulmasına müsaade etmeyeceğine inancımız tamdır.”

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + 20 =

More in Haberler

To Top