Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Çemişgezek’teki TOKİ Rantı Haber Yapan Gazeteci Ferit Demir’in Eşi Sürüldü

Dersim

Çemişgezek’teki TOKİ Rantı Haber Yapan Gazeteci Ferit Demir’in Eşi Sürüldü

AKP’li vekil Mustafa Ataş’ın TOKİ konutlarından daire almasını haber yapan gazeteci Ferit Demir’in memur olan eşi sürüldü.

ferit-demir-toki

 

Dersimnews.com – Dersim’de DHA muhabiri olarak çalışan gazeteci Ferit Demir, geçtiğimiz aylarda Dersim’in Çemişgezek ilçesindeki TOKİ’nin ‘alt gelir grubu’ için yaptığı konutlara bölgenin önde gelen AKP’lilerinin başvurduğu haberleştirmesinin ardından Sağlık Bakanlığı’nda çalışan eşinin başka bir ile sürüldüğünü duyurdu.

DHA muhabiri Ferit Demir, açıklamasında, “Türkiye’de demokrasi hep böyle işliyor…. Hele dürüst ve doğruysan karşılığı hep bu tür sonuçlar olur…Çemişgezek’teki TOKİ Konutları’nın satışındaki Skandalı belgeleriyle haber yaptım…Habere diyecek söz bulamayan ve haberimi TOKİ Konutlarını geri iade ederek doğrulayan AKP Istanbul Milletvekili Mustafa Ataş ve eski Çemişgezek belediye başkanı Metin Levent Yıldız günlerdir eşimi görevden aldırmak için çabalıyorlardı.. Unutmasınlar TOKİ Skandalı sadece okadar değildi gerisi de gelecek… Çemişgezek TOKİ Skandalı haberini yaptığım için Sağlık bakanlığı eşimi görevden aldı…. İktidar sizin elinizde, bunu yapabilirsiniz eşimi görevden aldınız bu sizi kısa süreliğine mutlu edebilir ama unutmayın ben havuz gazetecisi yada yalaka gazeteci değilim skandalın büyüğü daha yazılmadı… Kafama sıksanız bile mezarda haberi yazarım bilginize….” dedi.

fdemir-twit

Gazeteci Demir, TOKİ’nin, Çemişgezek’te ‘alt gelir grubu’ için yaptığı konutlardan, AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ve Çemişgezek eski Belediye Başkanı AKP’li Metin Levent Yıldız ile bazı işadamlarının da daire aldığını ortaya çıkarmıştı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
2 Comments

2 Comments

 1. pepug

  24/12/2014 at 11:17

  Ferit Kardesimize yapilan bu haksizligi lanetliyorum
  Ama bunu yapanlar bunu unutmasinki yaptiklari yanina kar kalmaz.

 2. Cevo

  24/12/2014 at 15:10

  Umarim qafasina sixmazlar, bizim Ferit te métra d’an yazmak zorunda kalmaz!!!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 9 =

More in Dersim

To Top