Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Duman, Dersim’de Binlerce Kişiye Konser Verdi

Dersim

Duman, Dersim’de Binlerce Kişiye Konser Verdi

CHP Dersim Gençlik Kolları’nın Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle düzenlediği Duman konserine binlerce kişi katıldı.

Dersimnews.com – CHP Dersim İl Başkanlığı’na atanan Hüseyin Zeytin‘in göreve geldikten sonra CHP Dersim’de önemli işler yapmaya başladı.

Dersim’de ilk kez bir rock grubu konser verdi. Rock müziğinin önemli gruplarından Duman‘ın konserine Dersimliler büyük ilgi gösterdi.

İstanbul Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle Seyit Rıza Meydanı’nda rock müzik grubu Duman‘ın verdiği konseri izleyen binlerce kişi, doyasıya eğlendi.

CHP Dersim Gençlik Kolları‘nın Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirdiği konsere 20 bine yakın insan katıldı.

Duman grubu Dersimlilerin konsere yoğun ilgi göstermesinden memnun oldu

Duman grubu Dersimlilerin konsere yoğun ilgi göstermesinden memnun oldu

 

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ DERSİM’DE BİR KÖYÜ ONARACAK

Beşiktaş Belediye Başkanı CHP’li Murat Hazinedar, ‘Her ile bir köy’ projesi kapsamında Tunceli’deki bir köyü onaracaklarını söyledi.

Seyit Rıza Meydanı’nda toplanan binlerce Dersimliye konser öncesi hitap eden Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, başlattıkları proje kapsamında her ilde bir konser düzenlediklerini söyledi. Yine proje kapsamında her gidecekleri her kentte bir köyü onaracaklarını belirten Başkan Hazinedar, Dersim’de merkeze bağlı Eğriyamaç Köyü’nü onaracaklarını ifade etti. 1994 yılında boşalan köye vatandaşların geri dönmek istediğini kaydeden Hazinedar, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun mesajını, selamını getirdim. Öncelikle dokunmak, bu zenginliği paylaşmak isteyen biziz. Çünkü Beşiktaş bu ülkenin değerlerinin en yüksek noktalarını paylaşıyor. Bu paylaşımda buradaki paylaşımın bir parçasıdır müzikle yapılan paylaşım. Proje kapsamında, merkeze bağlı Eğriyamaç Köyü, 1994 yılından beri boş. Bu köyümüze dönmek istiyor köylülerimiz ve inşallah bu köyümüzü beraberce inşa edeceğiz” dedi.

duman-konseri-dersim

DERSİM UMUDUN BAŞKENTİDİR

Proje kapsamında Dersim’e gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da “Dersim umudun başkentidir” diye başladığı konuşmasında, “Dersim demokrasinin, özgürlüğün de başkentidir. Dersim sadece kendi içinde bulunanları yetiştirmemiştir, bir çok kişi yetiştirmiştir. Bu mekandan da görüyoruz ki Türkiye’de bitmeyen bir ümit var. Gezide o tohumlar atıldı, şimdi burada yeşeriyor” diye konuştu.

Ağbaba, Dersimlilere  “Kemal Kılıçdaroğlu’na destek olun” çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’a Dersimspor formaları hediye edildi.

Yapılan konuşmaların ardından alanı dolduran binlerce Dersimli, Duman konseri ile doyasıya eğlendi. Şarkılara eşlik eden genç kız ve erkekler, unutamayacakları bir gün yaşadı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × five =

More in Dersim

To Top