Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hayatını 4 Engelli Çocuğuna Adayan Fedakar Anne: Ani Uğurlu

Dersim

Hayatını 4 Engelli Çocuğuna Adayan Fedakar Anne: Ani Uğurlu

Dersim’deyaşları 25 ila 37 arasında değişen zihinsel engelli 4 çocuğuna bakan Ani Uğurlu, fedakarlığıyla örnek oluyor- Anne Uğurlu: “Tüm günüm onlara hizmet etmekle geçiyor” Tunceli’de, 4 çocuğu doğuştan zihinsel engelli olan Ani Uğurlu, hayatını adadığı çocuklarına karşı gösterdiği fedakarlıkla örnek oluyor.

hayatini-engelli-4-cocuguna-adadi

Anne Uğurlu: “Tüm günüm onlara hizmet etmekle geçiyor”

Dersim’de, 4 çocuğu doğuştan zihinsel engelli olan Ani Uğurlu, hayatını adadığı çocuklarına karşı gösterdiği fedakarlıkla örnek oluyor. Engelli çocuklarına adeta “kol kanat geren” 57 yaşındaki anne Uğurlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 40 yıl önce akrabası olan Ahmet Uğurlu ile evlendiğini, dünyaya gelen 5 çocuğundan 4’ünün akraba evliliği nedeniyle zihinsel engelli olarak doğduğunu söyledi.

Yaşamını, en küçüğü 25, en büyüğü ise 37 yaşında olan engelli çocuklarına adadığını anlatan Ani Uğurlu, “Her ihtiyaçlarını ben, babaları veya evli olan kızım karşılıyoruz. Hastayım ama hastaneye bile gidemiyorum. Sabah erkenden kalkıp sobayı yakıyorum, kahvaltılarını hazırlıyorum. Çocuklarımın ellerini, yüzlerini yıkıyorum, çünkü hiçbir şeylerini kendileri yapamıyorlar. Tüm günüm onlara hizmet etmekle geçiyor” dedi.Tüm annelerin “Anneler Günü”nü kutlayan Uğurlu, “Bilhassa engelli annelerinin gününü kutluyorum. Çok zor, Allah yardım etsin” ifadesini kullandı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + 17 =

More in Dersim

To Top