Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Apartman Girişine IŞİD Marşı Yazılması Korkuttu

Dersim

Apartman Girişine IŞİD Marşı Yazılması Korkuttu

Dersim’de bir apartmana IŞİD’in marşı olan “Dawlah el-İslam qamat” yazılması apartman sakinlerini tedirgin etti. Vatandaşlar hemen polisi aradı.

 

tunceli-de-apartman-girisine-isid-marsi-7427964_x_6431_o

Dersim’de merkez Atatürk Mahallesi 69. Sokakta bulunan Vadi Apartmanının girişinde bulunan duyuru panosuna IŞİD’in marşı olan “Dawlah el-İslam qamat” yazılması apartman sakinlerini tedirgin etti. Yazıyı gören vatandaşların haber vermesi üzerine polisekipleri apartmanda inceleme yaptı.

IŞİD MARŞI YAZILDI

Edinilen bilgiye göre, Tunceli Merkez Atatürk Mahallesi 69. Sokakta bulunan Vadi Apartmanının girişinde bulunan duyuru panosuna kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından IŞİD’in marşı olan “Dawlah el-İslam qamat” yazısı yazıldı.

“ÇOK TEDİRGİNİZ”

Yazıyı gören apartman sakinlerinin haber vermesi üzerine Tunceli Emniyet Müdürlüğüolay yeri inceleme ekipleri tarafından apartmanda inceleme yapıldı. Polis ekipleri yaptıkları incelemenin ardından olay yerinden ayrılırken, apartman sakinleri yazı nedeniyle tedirgin olduklarını dile getirdi.

“OLAY AYDINLATILSIN”

Apartman sakinlerinden Şerafettin Coşkun, “Saat 07.30 gibi çarşıdan eve dönerken panodaki yazıyı gördüm. Bu durum bizi tedirgin ediyor. Bu konuda gerekenin yapılmasını ve olayın aydınlatılmasını istiyoruz. IŞİD’çilerin sınırdan geçtiğini de basından takip ediyoruz” dedi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 2 =

More in Dersim

To Top