Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

CHP’nin Dersim Adayları Gürsel Erol ve Polat Şaroğlu Olabilir

Dersim

CHP’nin Dersim Adayları Gürsel Erol ve Polat Şaroğlu Olabilir

CHP, 1 Kasım’da yapılacak Milletvekili Seçimleri için Dersim’de önseçim yaptı. Seçimden Gürsel Erol ve Polat Şaroğlu çıktı.

 

Dersimnews.com – CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ‘nun memleketi Dersim’de 1 Kasım  seçimleri için listesini belirlemek amacıyla MYK kararı doğrultusunda  eğilim yoklaması yapıldı. CHP Dersim merkez ve ilçe örgütlerinin tercihi doğrultusunda yapılan eğilim yoklamasından 7 Haziran seçimlerinde de aday adaylığı başvurusunda bulunan ancak ön seçim yapılmadığı için listeye konulmasına rağmen çekilen iş adamı Gürsel Erol birinci çıktı. Erol’u işadamı Polat Şaroğlu izledi. Erol bin 640, Şaroğlu bin 358 oy aldı.

gursel-erol

Gürsel Erol

ÖNSEÇİMİ EROL VE ŞAROĞLU KAZANDI

Eğilim yoklaması sonuçları doğrultusunda Erol ve Şaroğlu, CHP’nin 1 Kasım listesinde yer alması kesinleşen ilk adayları olduğu dile getirildi.
Dersim’de yapılan eğilim yoklamasından birinci çıkan Gürsel Erol yaptığı açıklamada “Her şeyden önce eğilim yoklamasına katılan tüm partililerimize, aday adaylarımıza ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Dersim’de CHP’yi tekrar birinci parti yapmak ve Polat arkadaşımızla birlikte Meclis’e gelmek için yılmaksızın ve çok çalışacağız. Dersim bize, biz Dersim’e güveniyoruz.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × five =

More in Dersim

To Top