Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ankara’daki Barış Mitingine Bombalı Saldırı: 86 Öldü Yüzlerce Yaralı – CANLI BLOG

Haberler

Ankara’daki Barış Mitingine Bombalı Saldırı: 86 Öldü Yüzlerce Yaralı – CANLI BLOG

Ankara’da Tren Garı önünde iki patlama meydana geldi. Patlamada şuana kadar 86 kişinin hayatı kaybetti. Yüzlerce yaralı var. 

baris-mitingine-saldiri

Dersimneww.com

SON DURUM: Sağlık Bakanlığı, Ankara’daki terör saldırısında 86 kişinin hayatını kaybettiğini, yüzlerce kişinin yaralı olduğunu duyurdu. 

_______________________________________-

Ankara’da Tren Garı önünde iki patlama meydana geldi.

İçişleri Bakanlığı, patlamada  30 kişinin öldüğünü duyurdu. En az 126 kişinin yaralandığı bildiriliyor.

Tren Garı, bugün Ankara’da düzenlenen “Emek, barış, demokrasi” mitinginin toplanma yeriydi.

‘Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi, Barış Emek Demokrasi’ için ‘Barış mitingi’ çağrısı KESK, DİSK, TMMOB ve TTB’den gelmişti.

Öğlen saatlerinde yapılacak ‘Emek, barış, demokrasi’ mitinginin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde saat 10.00 sıralarında patlamalar meydana geldi. Patlamalarda 30 kişinin öldüğü bildirildi. Ölü sayısının artabileceğinden endişe ediliyor.

Görgü tanığı: Patlamalardan biri , halay çekenlerin ve çantaların bırakıldığı yerde meydana geldi.

Miting komitesi, mitingin iptal olduğunu ve herkesin kendi güvenliğini alarak memleketlerine dönmesini istediklerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu: İki canlı bombadan söz ediliyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’daki patlamayla ilgili açıklamasında “Türkiye böyle bir tabloyu haketmiyor” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Yazık günah bu ülkeye hepimizin siyasi görüşü ne olursa olsun terörü lanetlemesi lazım. Türkiye’ye böyle bir tabloyu yaşatmaya kimsenin gücü yetmez. Üzgünüm, üzüntülüyüm. Bugün bütün programımızı iptal ediyoruz. Arzu Çerkezoğlu’ndan bilgiler aldım. Burdan söylemek istemiyorum ama çok vahim bir tablodan bahsediliyor.. 2 canlı bombadan söz ediliyor. Özel suçlama yapmak istemiyorum ama Türkiye böyle mi yönetilmeli? Ne derdimiz var bizim. Neden gencecik insanlarımız teröre kurban gitsinler.”

Demirtaş: Diyarbakır ve Suruç’un benzeri

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara’daki patlamayla ilgili, “Çok büyük katliamla karşılaştık. Vahşice barbarca bir saldırı gerçekleşti. Diyarbakır ve Suruç’un tıpa tıp benzeri ve devamı. Bilanço çok ağır” dedi.

AYRINTILARI AKTARACAĞIZ…

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 5 =

More in Haberler

To Top