Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

İçişleri Bakanı Soylu, Pülümür Vadisi’ni araçla geçti

Dersim

İçişleri Bakanı Soylu, Pülümür Vadisi’ni araçla geçti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, öğretmen Necmettin Yılmaz’ın öldürüldüğü Pülümür Vadisi’nden karayolu ile geçti.

Dersimnews.comİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çeşitli temaslarda bulunmak amacıyla geldiği Dersim’de, beraberinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Servet Yılmaz, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur ve İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ile 50 km’lik Pülümür Vadisi’ni karayolu ile geçti.

Dersim merkezden sonra yaklaşık 50 kilometrelik vadiyi beraberindekilerle karayoluyla geçen Soylu, PKK tarafından öldürülerek cesedi Pülümür Çayı’na atılan öğretmen Necmettin Yılmaz’ın arabasının yakıldığı yerde bir süre durarak çevreyi gözlemledi.

İki Sikorsky ve iki Kobra tipi helikopterlerin konvoyu sürekli havadan takip ettiği incelemede, çok sayıda zırhlı araç ile jandarma özel harekat ve polis özel harekat timi de güzergah boyunca güvenlik önlemi aldı.

Pülümür Vadisi, PKK’nın yol kesme ve araç yakma eylemlerinin en çok yapıldığı yerlerden biri olduğu için riskli bölgelerden biri olarak biliniyor.

Geniş güvenlik önlemi altında gerçekleşen incelemelerde Bakan Soylu, Pülümür ilçesine bağlı Kırmızı Köprü köyüne geçerek, köylülerle bir araya geldi.

Burada basın mensuplarına konuşan Soylu, son 10 ayda Dersim’de 3 örgütten 186 örgüt mensubunun operasyonlarda öldüğünü belirtti.

Soylu, Kırmızıköprü’den askeri helikopterle Bayburt’ta geçti.

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 13 =

More in Dersim

To Top