Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ayaz'ın hayali gerçek olacak: Ailesine ev yapılacak

Dersim

Ayaz'ın hayali gerçek olacak: Ailesine ev yapılacak

1 yıl önce Ovacık’ta terör kurbanı olan Ayaz ve Nupelda Güloğlu’nun ailesi için yapılacak evin temeli atıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Ayaz Güloğlu‘nun hayali gerçek olacak. Dersimli hayırsever iş insanlarının desteği ile Güloğlu ailesi için köyde ev yapılacak.

Terör kurbanı Nupelda ve Ayaz kardeşler

1 yıl önce Ovacık’ta terör kurbanı olan Ayaz ve Nupelda Güloğlu kardeşler için mezarları başında anma yapıldı. Anmadan sonra aile için yapılacak evin temeli de atıldı.

Mezar başında anma

15 Temmuz 2019 tarihinde Ovacık’ın Bilgeç Köyü Çakılyayla Mezrasında patlayıcının infilak etmesiyle hayatını kaybeden Ayaz ve Nupelda kardeşler mezarları başında anıldı.

Anmaya Demokrasi Zamanı Partisi (DEZA-PAR) Genel Başkanı Dilaver Eren, Zaza-Der yöneticisi Hıdır Eren ve Seyit Rıza’nın torunu Süleyman Polat, sanatçı Yılmaz Çelik, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mezar başında yapılan anmada aile fertleri, acının birinci yıldönümünde sinir krizi geçirdi. Anma programında, sanatçı Yılmaz Çelik “Miro” adlı ağıdı söyledi.

Ayaz ve Nupelda kardeşlerin kabri başında dualar okunarak yapılan anma programının ardından, mezrada Güloğlu ailesinin önceki evine yakın bir mesafede bulunan alana yeni evin temeli atıldı.

Ayaz’ın hayali gerçek olacak: Evin temeli atıldı

Patlamada hayatını kaybeden Ayaz’ın “Büyüdüğümde aileme ev yapacağım” hayali gerçekleşiyor.

Yazar Murat Kahraman’ın başlattığı ‘Güloğlu ailesi için ev yapalım’ çağrı destek buldu. Avrupa’da yaşayan Dersimli iş insanları Zeynel Eroğlu, Hasan Güneş, Nuri Yıldırım ve Baki Kayaalp ve bir çok kişinin bağışları ile Güloğlu ailesi için ev yapılacak.

Ayaz ve Nupelda kardeşlerin anmasının ardından Güloğlu ailesi için yapılacak evin temeli de atıldı.

Anmada konuşan DEZA-PAR Genel Başkanı Dilaver Eren, “Çocuklar bu dağlarda bombaların olacağını bilemezlerdi ki. Oyun oynarken paramparça oldular. Aslında paramparça olan bizlerdik.” dedi.

Eren, “çocuklarını korumayan bir kültür yok olmaya mahkumdur ve bunun sebebi bizleriz.” dedi.

Aileye ev yapmak için bir proje kapsamında ve hayırsever bir iş insanın büyük katkılarıyla paranın toplandığını söyleyen Dilaver Eren, Güloğlu ailesinin her zaman yanında olacaklarını ifade etti.

Eren’in konuşmasının ardından evin temeline ilk beton döküldü.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − three =

More in Dersim

To Top