Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Belediye, Zülfü’nün raporunu dikkate almamış!

Haberler

Belediye, Zülfü’nün raporunu dikkate almamış!

İş cinayetinde hayatını kaybeden Tunceli Belediye personeli Zülfü Çelikdemir’in raporunun belediye yönetimince dikkate alınmadığı ortaya çıktı.

Tunceli Belediyesi’nde temizlik işinde çalıştırılan ve çöp toplama aracından düşerek hayatını kaybeden 38 yaşındaki Zülfü Çelikdemir’in Çölyak hastalığı ve yüzde 51 engelli raporu olmasına rağmen temizlik işinde çalıştırıldığı ortaya çıktı. Çelikdemir’in ölümünün ardından belediyeden yapılan çelişkili açıklamaya tepki gösteren Çelikdemir’in ailesi, hukuki haklarını sonuna kadar kullanacaklarını ifade etti.

Raporlar Belediyeyi yalanlıyor

Çelikdemir Ailesi’nin basınla paylaştığı raporlar, belediyenin açıklamasını yalanlar nitelikte.

Zülfü Çelikdemir’in 03.12.2014 yılında Tunceli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Engelli Sağlık Kurulu Raporu’nda Çölyak hastalığı bulunan kişinin engellilik oranı yüzde 51 olarak gösterilirken raporun geçerlilik süresi ise “sürekli” olarak not düşülmüş. Yine 10.08.2021 tarihinde Tunceli Devlet Hastanesi Hasta Çıkış Özeti (Epikriz)’de de “Hastanın Çölyak hastalığı mevcut olup Fırat Üniversitesi Hastanesi Gastroentereloji Kliniği takiplidir. Çölyak hastalığı bağışıklık sorunu yaratabileceğinden, hijyenik işlerde çalışması ve hijyen kurallarına dikkat edilmesi önerilir” ibaresi yer alıyor.

Zülfü Çelikdemir’in belirli aralıklarla belediye yönetiminden iş değişikliği talebinde bulunduğunu ifade eden ailesi, 2020, 2021 ve 2023 tarihinde verdiği dilekçelerin sayı numaralarını da basınla paylaştı.

Çelikdemir’in birikmiş izinlerini kullanmak için defalarca belediyeye başvuruda bulunduğunu kaydeden ailesi, bu dilekçelerin iş yoğunluğu gerekçesiyle red edildiğini belirterek yapılan açıklamanın gerçeklikle ilgisi olmadığını ve tamamen çarpıtmadan ibaret olduğunu vurguladı.

Belediyeden çelişkili savunma!
Tunceli Belediyesi, ölümünün ardından yaptığı yazılı açıklamada; ” Çelikdemir’in Çölyak hastası olduğu kabul edilirken, ağır ve tehlikeli işlerde çalışamayacağına dair bir ibare olmadığını, Çelikdemir’in engellilik raporunun geçerlilik süresinin 2023 yılının 7. ayında dolduğunun iddia” etmişti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

four × 4 =

More in Haberler

To Top