Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kamer Genç: PKK’nin Hedefindeyim

Siyaset

Kamer Genç: PKK’nin Hedefindeyim

CHP Dersim Milletvekili Kamer Genç, iki gün önce Pülümür Vadisi’nde PKK flamalarının niçin kaldırılmadığına ilişkin yaptığı açıklamadan dolayı tehdit edildiğini söyledi

Kamer Genç, Pülümür Vadisi Alacık mevkinde bulunan PKK flamalarıyla ilgili basın açıklaması yapmıştı.

Kamer Genç, Pülümür Vadisi Alacık mevkinde bulunan PKK flamalarıyla ilgili basın açıklaması yapmıştı.


Dersimnews.com
– CHP Dersim Milletvekili Kamer Genç’in,  Pülümür Vadisi’ndeki PKK flamaları önünde yaptığı “Neden bu flamalar kaldırılmıyor” şeklindeki basın açıklamasından dolayı PKK’nın hedefi olduğunu ileri sürdü.

Resmi twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kamer Genç, kendisini Tunceli Jandarma İstihbaratında görevli olduğu belirten bir kişinin aradığını ve bu kişinin telsiz konuşmalarında “Kamer Genç’i niye vurmuyorsunuz” şeklinde bilgi aktardığını yazdı.

TELSİZ KONUŞMALARI: KAMER GENÇ’İ NİYE  VURMUYORSUNUZ?

Genç, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bugün saat 18.03’te 0428 ******* nolu telefonda beni arayan kişi Tunceli Jandarma istihbaratında görevli olduğunu ve PKK’nın yaptığı telsiz konuşmasında ’Kamer Genç’in neden serbest gezdiğini niye vurmuyorsunuz veya vurdurmuyorsuz’ şeklinde bilgi aldıklarını bana bildirip bir isteğim olup olmadığını sordular, ben de teşekkür ettim. Başta RTE ve AKP ile bazı örgütler benim Laik T.C. devletinin bütünlüğünü savunmamdan rahatsız. Ayrıca Bay Recep ile Abdullah’ın hukuksuz keyfi yönetimleriyle yolsuzluklarına karşı mücadelemden çok rahatsızlar, beni örgütlerle birlikte ortadan kaldırmada hem fikirdirler. Benim mücadelem siyasi iktidarla, PKK ile değil. Basında yer alan ifadeler çarpıtılmış. Tunceli’deki bazı belediye başkanları da iftira atarak örgütlerden medet ummaktadırlar. Bunlardan ve Recep’ten korkmuyorum. Halkımız her şeyin farkında. Tunceli Pülümur yolunda yaptığım basın açıklamalarımın bir kısmı bazı gazeteler, eklentiler yaparak çarpıtmışlardır. Bunu da belirtmeliyim.”

kamer-genc-twitter

Sosyal medyada paylaşın
        
   
3 Comments

3 Comments

 1. malim

  31/07/2013 at 22:04

  Bu dtp li baskanlar ve miletvekilleri niye dersimde rahat rahat geziyorlar. hic kimse bulara dur demiyecekmi.

 2. erol

  01/08/2013 at 19:12

  kamer bey siz neyin peşindesiniz!gündemden düşmemek için 40 takla atıyorsunuz..sürekli muhalifleri kötülemek size bir şey kazandırmaz.siz önce çenenize haki olun..yeter bıktı millet sizden..not:sayın alim dtp mi kaldı allahaşkına..onyıldır bdp var..elinizden gelse kenan evreni geçeceksizi yani..ama darı ambarı meselesi..

 3. malim

  01/08/2013 at 22:49

  Dtp veya btp fark etmez ikiside kürt kültürünü veya nufusunu savunurlar peki dersimde kendi kültürünü vaya nufusu savunamazmi neden sizin asiret agalari demokrat olupda dersimde gezinip kürtcülük yapiyorlarda azini acip demiyorlar ey kizilbaslar zazalar veya kirmanlar siz bizden farklisiniz sizin konustugunuz bu dil kürtceden farklidir ve size daha cok saygizizlik yapmak istemiyoruz dersim milet vekillerin olmadigi festivalde biz kesinlikle olmayiz kenan evren bize iki yil cektirdi btp milet vekileri veya kürtcü örgütler on besyildir cektiriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + twelve =

More in Siyaset

To Top