Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Başbakan’ın Dersim’e atadığı 3 AKP’li vekil belli oldu

Siyaset

Başbakan’ın Dersim’e atadığı 3 AKP’li vekil belli oldu

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçiminde partisinin milletvekili çıkaramadığı Dersim’e Hakkari, Şırnak’a üçer milletvekilini görevlendirdi.

Dersimnews.com – AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Kasım seçiminde partisinin milletvekili çıkaramadığı Dersim’e Hakkari, Şırnak’a üçer milletvekilini görevlendirdi.

Davutoğlu, Dersim için ise Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci ve Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu görevlendirildi.

Alınan bilgiye göre, Davutoğlu’nun,Afyonkarahisar’da düzenlenen AKP 24. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasında dile getirdiği, milletvekiliçıkarılamayan Hakkari, Şırnak veDersim’e diğer bölgelerden milletvekili görevlendirilmesi konusu da toplantıda ele alındı.

ÇOK SAYIDA VEKİL GÖNÜLLÜ OLDU

Toplantıda, çok sayıda milletvekilinin söz konusu illere gönüllü olarak görevlendirilmesini istediği belirtilirken, Başbakan Davutoğlu’nun bu isimler arasından bir tercih yaptığı ifade edildi.

İŞTE 3 İLE GİDECEK 9 VEKİL

Buna göre,

Hakkari için Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, İstanbul milletvekilleri Halis Dalkılıç veBelma Satır,

Şırnak için Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, İstanbul milletvekilleri Nurettin Nebati veRavza Kavakçı Kan,

Dersim için ise Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci veÇorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu görevlendirildi.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 − five =

More in Siyaset

To Top