Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hozat’ta Hasan Saltık Kültür Merkezi açıldı

Dersim

Hozat’ta Hasan Saltık Kültür Merkezi açıldı

Hozat’ta Hasan Saltık Kültür Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Hozat Belediyesi ve Kalan Müzik’in katkısıyla yaptırılan “Hasan Saltık Kültür Merkezi” açılışına Hasan Saltık’ın eşi Nilüfer Saltık, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Programın açılışında konuşan Hasan Saltık’ın eşi Nilüfer Saltık, eşinin yaşadığı süre içerisinde gerçekleştirdiği önemli işlere vurgu yaparak açılan kültür merkezini gençlerin hizmetine sunduklarını söyledi.

İlk çocukları olarak gördükleri Kalan Müzik’te Hasan Saltık’ın cesaretle yaptığı birbirinde önemli projelerle uluslararası anlamda çok önemli ödüller aldığını ifade eden Nilüfer Saltık, “Hasan Saltık’ın ailesi olmaktan gurur duyuyoruz. Bize, geride kalanlara onurlu bir isim bıraktı. Dersim’i çok sevdi, memleketiyle bağını hiç koparmadı. Bu nedenle memleketinde kültür merkezinde isminin yaşatılmasını çok önemsiyoruz. Merkezin kültür ve sanatsal anlamda bölgeye katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik de kültür merkezinin toplumda kültür ve sanat bilincinin artmasına önemli katkılar sunacağını belirterek, Saltık’ı sevgi ve minnetle andıklarını söyledi.

Hasan Saltık’ın hayatını anlatan slayt gösterisinin ardından Cengiz Özkan, Cihat Aşkın, Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu, Mazlum Çimen, Yılmaz Çelik, Ender Balkın, Selçuk Balcı ve Çimen Yalçın dinleti verdi

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =

More in Dersim

To Top