Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Ankara’daki cemevlerine saldıran kişiler gözaltına alındı

Alevilik

Ankara’daki cemevlerine saldıran kişiler gözaltına alındı

Ankara’da cemevlerine yönelik saldırıda gözaltına alınan şüpheli sayısı üçe çıktı. Saldırıları yapan A.O.K.’nin gözaltı süresi ise uzatıldı.

Sosyal medyada paylaşın
        
   

Ankara’da geçen cumartesi günü Mamak’ta iki, Çankaya’da bir cemevine saldırı oldu. Çankaya’daki saldırıda bir kişi kesici alet ile yaralandı. Saldırgan aynı gün Eskişehir’e giderken yakalandı. Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, saldırganın A.O.K. olduğunu açıklandı.

TERÖR SAVCISI SORUŞTURUYOR

Bugün İzmir’den Ankara’ya gelerek 45 dakika içinde üç saldırıyı yapan A.O.K.’nin arkadaşlarına da ulaşılacağı ileri sürülmüştü. A.O.K.’nin yanında yer alan bir kişinin daha saldırılara ilişkin gözaltına alındığı öğrenildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü daha sonra B.G. isimli şahsın Eskişehir-Ankara Karayolu’nda durdurulan bir araçta yakalandığını duyurdu.

Öte yandan olayın terör savcısı tarafından soruşturulduğu belirtildi.

Mağdurların avukatlarına emniyette verilen bilgiye göre A.O.K.’nin gözaltı süresi uzatıldı ve ifade işlemleri sürüyor.

Ankara Barosu da saldırılarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şunlar belirtildi:

“Saldırganın eyleminin nefret ve ayrımcılık olarak vasıflandırılması gerektiği tartışmadan uzaktır. Temel hak ve özgürlüklerden olmakla Anayasa’nın 24. maddesi kapsamında da koruma altında olan ‘Din ve Vicdan Hürriyeti’ne saldırı niteliğindeki bu eylem nedeni ile yürütülen soruşturmanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygı ile bildiririz.” (Anka)

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

16 + 18 =

More in Alevilik

To Top