Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

24 MKP/HKO Militanı Teslim Oldu İddiası

Dersim

24 MKP/HKO Militanı Teslim Oldu İddiası

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada Ovacık kırsalında 24 MKP /HKO militanın  sağ yakalandığı iddia edildi.

Dersimnews.com
–  Tunceli Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, 15-16 Kasım’da Ovacık ilçesi Karagöl kırsalında güvenlik güçlerince yapılan operasyonlar neticesinde, 4’ü kadın, 20’si erkek toplam 24  MKP mensubunun sağ yakalandığı iddia edildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kış üslenmesine geçen  örgüte yönelik 15 Kasım’da başlatılan operasyonel faaliyetler kapsamında, Ovacık ilçesi kırsalında yakalanan MKP üyesi bir kişi ve örgüte “yardım-yataklık yaptığı” iddia edilen kişinin ifadeleri doğrultusunda operasyonlarını yoğunlaştıran güvenlik kuvvetleri, Karagöl mevkisinde 23 kişiyi grubu çembere aldı.

Güvenlik kuvvetlerinin “teslim ol” çağrılarına ateşle karşılık veren HKO militanları, 20 saatten fazla süren ikna çabaları sonucu teslim olduğu iddia edildi. Teslim olduğu iddia dilen  MKP/HKO militanlarının, Ovacık İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki ifade işlemlerinin sürdüğü bildirildi.

Askeri operasyonlar nedeniyle 14 Kasım’ndan beri Ovacık- Dersim karayolu trafiğe kapalı durumda.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
7 Comments

7 Comments

 1. bir okur

  17/11/2012 at 08:03

  Onlarin teslim olma hakki var,vaz geçme hakki var, yasama hakki var, avukat tutma hakki var ama onlarin devrim, savas adina cezalandirdigi silahsiz sivil insanlarin bu hakki olmadi… Insanlara bu hakki tanimadilar bile.
  Yakalandilar. Canlarini kurtarmak için teslim oldular.
  Simdi bundan dolayi hangi insani sorumlu tutup öldürecekler..
  Devrimciligin Dersim’de adaleti yok.

 2. Savas

  17/11/2012 at 21:49

  Halkin gunlugu nette aciklama var catisma bir günden fazla sürüyor kimyasalla etkisiz hale getiriyorlar.. Yoksa ellini kollunu sallayarak teslim olan yok, zaten devletin aciklamasida herseyi ortaya koyuyor sag yakalamak amaclariymis.

 3. bawer

  17/11/2012 at 22:05

  beklenilen sonuc budur masum insanlari hunraca katlederseniz bu olur köylüleri taksicileri siradan insanları ceza veryorsunuz karsinizda silallı askerler var onlara niye birsey yapamiyorsunuz. devrim naraları yapyorsunuz.

 4. Hasan

  18/11/2012 at 14:01

  24 genc teslim olmakla iyi bir kahramanlik eylemi gerceklestirmislerdir. Bu ” gerillaciligin” macera oldugunu az daha hayatlariyla ödiyeceklerdir. Ölselerdi örgüt bir kac yilda onlari malzeme olarak kullanirdi, ve o halkin acisini kendi cikarina ceviriverecekti.

  Genclerin teslim olmasina sevindim,

  Ayrica öldürmiyen komutanda insafliymis. Neden öldürmedigini bilmiyorum, belki hepsini cok iyi taniyordu, yani gayet samimi arkadalarmis….yoksa niye öldür mesin? Sizin bir fikriniz var mi?

 5. Hasan

  19/11/2012 at 13:33

  Yukaridaki ” bir Okur´un yazdiklarinin altina imzami aynen atiyorum. Gerici, gerikalmis ve feodal ülkelerde “modern” düsünceler savunulabilir, ama sorunu cözme yöndemleri hep aynidir. Bu pratiklerinde hepsi aynidirlar, devletle kendi yöntemleri arasinda bir fark yoktur. Mesala devlet kendisine düsman olan o 24 kandirilmis genci afetti, peki onlarin vurdugu yüzlerce Dersim´li köylünün davasi ne olacak. Bunlar o insanlari vurma hakkini nereden aldilar, neden kimse bunlari konusmuyor…. korkudan mi..?

 6. Mazgirtli

  19/11/2012 at 22:55

  kimse teslim olmamis kardesim belliki cok Idris Naim sahin dinliyorsun sen.
  Barinagin yerine götüren ihbar, 25 saat direnen Gerilla sonrasi kimyasal gazlarla esir alinma mesele bu. Simdi ifade niye vermiyorlar eger teslim olup vazgectilerse davadan?????

  Kimse sucsuz yere kimseyi cezalandirmaz ama ihbarcilik ajanliktan beslenenler ve onda israrci olanlara ne demeli?

 7. fyodor

  03/12/2012 at 11:03

  açık ve net olmak düşüncelerin berraklıgını ifade etmede önemlidir
  pc de olağan şeyleri biriktirmek sosyal medya üzerinden ahkam kesmek klavye veya cep telefonlarinin tuşlarına mekanik vuruşlar yapmak ucuz romanın aşağılık kompleksinde ucuz orgazm cigliklari ile mümkündür

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − one =

More in Dersim

To Top