Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Rektör Yardımcısı Kamer Genç’i Çileden Çıkardı – VİDEO

Dersim

Rektör Yardımcısı Kamer Genç’i Çileden Çıkardı – VİDEO

Kamer Genç, konuşması sırasında sık sık müdahale eden Rektör Yardımcısına, “Saçlarını beyazlatmışsın ama, adaleti öğrenmemişsin.” dedi.

 

Dersimnews.com – CHP Dersim Milletvekili Kamer Genç, Tunceli Üniversitesi’nin yeni kampüsünü gezerken konuşmasına sık sık müdahale eden Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Musa Şenal‘e, “Hocam, var olan gerçekleri sende inkar etme, görüyorsun her şey ortada. Sen saçlarını beyazlatmışsın ama, adaleti öğrenmemişsin. Biz burada doğruyu görmeye, doğru konuşmaya geldik. Ben buraya politika yapmaya gelmedim” dedi.

Kamer Genç’e Rektör yardımcısı Prof.Dr.Musa Şenal bilgi verdi.Milletvekili Genç, kampüste hala birçok eksiğin bulunduğunu, binaların tam anlamıyla hazır hale gelmediğini, çok eksiklik olduğunu belirterek, Hala temiz içme suyu yok, kantin ve yemekhane hazır değil, öğrenciler çamurdan çıkarak derslere girecek bu doğru değil. Eski binalarda eğitim devam etmeliydi ve tam bitince buralara geçmeliydiler. Laboratuarlar hazır değil, ihale ile taşınacaklar buraya. Ben 15 gün sonra tekrar buraya gelip bakacağım ona göre bir şeyler yaparım dedi.

Kamer Genç’le  birlikte kampüs alanını gezen Rektör Yardımcısı Şener’le Genç arasındaki ilk polemik kimin daha iyi matematik bildiği konusunda yaşandı.

” SAÇLARI BEYAZLATMIŞSIN AMA ADALETİ ÖĞRENMEMİŞSİN” 

Kamer Genç’in konuşmasına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenal sık sık müdahale ederken Genç tebessüm ederek, “Bu akıl ve mantık işidir, bu mantıkla buraya taşınmak yanlıştır” deyince Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenal, “Eğer bende akıl ve mantık yoksa hiç kimsede yoktur. Ben matematik hocasıyım” dedi. Bunun üzerine Milletvekili Genç, “Anladım ama senin matematiğin benden kuvvetli değil” diye yanıt verdi. Kamer Genç, gazetecilere açıklamaya yaptığı sırada her cümlesine sürekli  müdahale eden ve açıklamada bulunan Rektör yardımcısı Prof. Dr. Musa Şenal’a, “Sayın Şenal burada daha mutfak hazır değil, çamurdan çıkıyor içeri giriyorsunuz. Hocam var olan gerçekleri sen de inkar etme, görüyorsun her şey ortada. Sen saçlarını beyazlatmışsın ama, adaleti öğrenmemişsin. Biz burada doğruyu görmeye, doğru konuşmaya geldik, ben buraya politika yapmaya gelmedim” diye çıkıştı.

Tunceli Üniversitesi’nde 2013-2014 akademik yılı, üniversitenin yeni yerleşkesinde devam eden altyapı çalışmaları nedeniyle 11 Kasım’da başlayacak.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × five =

More in Dersim

To Top