Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Nazımiye Belediye Başkanı CHP’den İstifa Etti

Dersim

Nazımiye Belediye Başkanı CHP’den İstifa Etti

Kılıçdaroğlu’nun memleketi Nazımiye’de CHP’li belediye başkanı Cafer Kırmızıçiek CHP’den istifa etti.

cafer-kirmizicicek

Dersimnews.com – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun memleketi Dersim’in Nazimiye İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek, bu akşam saatlerinde partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İlçede iki dönemdir CHP’den Belediye Başkanı seçilen Kırmızıçiçek, yaptığı açıklamada, “Önümüzdeki süreç içinde Türkiye’deki siyasi dengelerin hızla değişmesi ve HDP’nin barajı aşabilmesi için CHP’den istifa etme kararı aldım. Bundan sonra bağımsız kalacağım ancak HDP için siyasi çalışma yapacağım. Akşam saatlerinde istifa dilekçemi CHP Tunceli il örgütüne ilettim. Ayrıca CHP il yönetimi ile de bir süredir, ciddi siyasi anlaşmazlık yaşıyorduk” dedi.

‘ÖRGÜT BASKIYLA İSTİFA ETTİ’ İDDİASI

Kırmızıçiçek’e HPG tarafından CHP’den istifa etmesi yönünde baskı yapıldığı iddia ediliyor. Cafer Kırmızıçiçek’in 6 aydan beri örgüt tarafından istifaya zorlandığı, istifa etmemesi halinde ilçeyi terk etmesi istendiğini iddiası var.

YENİ BİR MUSTAFA SARIGÜL VAKASI

Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek’in seçimlere iki buçuk ay kala istifa etmesi daha önce CHP’den istifa eden Ovacık Belediyesi eski başkanı Mustafa Sarıgül olayını hatırlattı.

Ovacık eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül’de örgüt baskısı nedeniyle CHP’den istifa edip BDP’ye geçmişti. 2014 yerel seçimlerinden BDP’den Ovacık Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül seçimi kaybetmişti.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − five =

More in Dersim

To Top