Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Sanatçılar BDP’nin Seçim Etkinliğinden Habersiz

Diaspora

Sanatçılar BDP’nin Seçim Etkinliğinden Habersiz

BDP Dersim seçim komitesi tarafından organize edilen etkinlikte isimleri yazılan sanatçıların etkinlikten haberleri olmadığı ortaya çıktı.

Dersimnews.com/ÖZEL HABER“BDP Dersim seçim komitesi”,   BDP Tunceli Belediye Başkan adayı M. Ali Bul için 18 Ocak’ta Almanya’nın Köln şehrinde dayanışma gece düzenleyecek.  Gece için hazırlanan afişte katılan müzisyen ve sanatçıların isimleri yazılmış. Afişte Metin Kemal Kahraman‘dan Zele Mele‘ye, Ahmet Aslan‘dan Seyfi Doğanay‘a kadar onlarca isim var.

İsimleri yazılı olan sanatçılardan bazılarının etkinlikten haberi bile yok. Sanatçılara sorulmadan isimleri etkinlik afişine yazıldığı ortaya çıktı.

Afişte ismi yazılı olan Metine Kemal Kahraman kardeşler etkinlikten haberleri olmadığını söylediler. Skandala tepki gösteren Kahraman kardeşler sosyal medya aracılığıyla açıklama yaptılar. Etkinliğe katılmayacaklarını duyuran Metin Kemal Kahraman geceyi düzenleyen seçim tertip komitesini de kınadı.

Metin Kemal Kahraman’ın açıklaması şöyle:

Artık pervasızlığın ve özensizliğin bu kadarına da pes doğrusu!

BDP Dersim Seçim Komitesi imzasıyla, 18.01.2014 tarihinde Köln yakınlarında yapılacağı duyurulan ve afişleri internet sayfalarında dolaşıma sokulan etkinlikte adımız, onayımız alınmadan katılımcı sanatçılar arasında yazılmıştır. 

Bu özensizlik dolayısıyla etkinlik sahibi Dersim Secim Komitesini protesto ediyoruz. Ve etkinliğe katılamayacağımızın cevabını da bu vesileyle buradan kendilerine bildirmek istiyoruz… 

Metin-Kemal Kahraman

 

Metin Kemal Kahraman gibi onayları olmadan isimleri katılımcı sanatçılar arasında yer alan diğer Dersimli sanatçılarında açıklama yapması bekleniyor. Ancak bazı müzisyen ve sanatçıların korkudan seslerini çıkarmayıp geceye katılacakları biliniyor.

Geceyi organize eden “BDP Dersim seçim komitesinin” bu skandal durumla ilgili nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor.

Afişe göre bu listedeki tüm sanatçılar etkinlikte yer alıyor.

Afişe göre bu listedeki tüm sanatçılar etkinlikte yer alıyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 5 =

More in Diaspora

To Top