Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Yalansa Yalan Değin!

Dersim 38

Yalansa Yalan Değin!

Eleştiri oklarını, Aygün’e tepki gösteren CHP’lilere yönelten Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde ‘Yalansa yalan deyin’ başlıklı bir yazı kaleme aldı..

 

DERSİM KATLİAMININ SORUMLUSU DEVLETTİR

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün diyor ki: Dersim katliamının sorumlusu devlettir. Katliamın yapıldığı tarihte tek parti iktidarı vardı, CHP iktidardaydı. Atatürk’ün olaydan haberdar olmaması imkânsızdır. Bir grup CHP milletvekili, bu sözlere isyan ediyor. Bakıyoruz Haluk Koç, Nur Serter, İsa Gök gibi isyancı milletvekillerine… Hiçbiri “Böyle bir şey olmamıştır” demiyor. Hiçbiri “O dönem tek parti iktidarı yoktu” demiyor. Hiçbiri “Atatürk’ün olaydan haberi yoktu” demiyor. Kısacası…

TEK KELİMEYLE İTİRAZ ETMİYORLAR

Hüseyin Aygün’ün söylediklerine tek kelimeyle olsun itirazda bulunmuyorlar. Peki ya ne diyorlar? Söyledikleri şu: “Hüseyin Aygün sussun… Hüseyin Aygün susturulsun…” Oysa isyancı CHP’lilerin önünde iki yol var: Ya “Hüseyin Aygün’ün söyledikleri bir kuru yalandan ibaret” diyecekler. Ya da söylenenlere “el mecbur” katlanacaklar. Başka bir seçenek yok. Çünkü… “Sussun” ya da “susturulsun” şeklindeki “gerici seçenek”, yeryüzünde epey bir zamandan beri kullanışlı olmaktan çıktı.

Ahmet Hakan – Hürriyet

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
1 Comment

1 Comment

  1. Hidir Aytac

    18/11/2011 at 17:07

    Sayın Ahmet Hakan Hüseyin Aygüne ititraz eden CHP liler, Celal Bayar’ın Dersimi nasıl katlettiğini ve emirlerin kimin tarfından verildiğiğini göreceklerdir. Atatürkün üzerinde çalışma yaptığı harita Trabzon müzesindedir. O haritaya baktıklarında Atatürkün şuradan girin şu şekilde vurun ve bitirin emirlerini görecekler. Bu Celal Bayarın anlatımlarıdır. Birde utanmadan kalkmışlar Hüseyin Aygün hakkında bilmem ne zırvalıyorlar. O yalan tarihiniz hallaç pamuğu oldu artık,olay gün gibi ortada. Bu soykırımı savunan ırkçı ve faşist kafaların olduğu bir Türkiye görmek istemiyorum. Bunlar lanetli insanlardır. Bu soykırımı savunmak hiç bir kitaba sığmaz. En zalim insanlar bile eğer ar damarı çatlamamışsa savunamaz en azından utanır. Adam gibi çıkıp Dersim halkından özür dileyeceği yerde katliyamı, soykırımı savunmanın rezilliğini yaşamaz ben bunları telin ediyorum 1937/1938 Dersim soykırımında hayatını kaybeden insanlarımızın anıları önünde saygı ile eğilirken yapanları lanetliyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

five × three =

More in Dersim 38

To Top