Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Merkit: Hüseyin Aygün Direndi

Dersim

Merkit: Hüseyin Aygün Direndi

CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından kaçırıldığı sırada yanında bulunan Akşam gazetesi muhabiri Kadir Merkit, olayı anlattı.

 

Dersimnews.com- Kadir Merkit, olayın Ovacık’ta yaptıkları ziyaretin ardından merkeze dönmek için yola çıktıkları sırada gerçekleştiğini söyledi.

Kadir Merkit, kaçırılma anını şu sözlerle anlattı:

“Oradaki keskin virajı alırken iki örgüt mensubu önümüze atlayıp, silahlarını bize doğrulttu. Biz de mecburen durmak zorunda kaldık. Direkt olarak Hüseyin Bey’e yanaşarak ‘Bizimle geleceksiniz, partinin almış olduğu karar doğrultusunda sizi misafir edeceğiz’ dediler. Hüseyin Bey, ‘Ben hiçbir yere gelmiyorum, beni götüremezsiniz. Sizi tanımıyorum, o yüzden ne konuşacaksak burada konuşalım’ dedi.

Hüseyin Aygün, örgüt üyeleri ısrar edince ‘Yanımdaki gençlerin can güvenliği yok’ dedi. Bunun üzerine ‘Gençleri bırakacağız, onlarla bir sorunumuz yok, sadece sizi misafir etmek istiyoruz’ dediler.”

Merkit, örgüt mensuplarının ısrar etmeleri üzerine Hüseyin Aygün’ün gitmek zorunda kaldığını belirterek, “Hüseyin Bey ‘Siz gidin’ deyince, biz de merkeze geldik. İl Emniyet Müdürlüğü’ne geçtik. Vali ve emniyet müdürümüz de emniyete geldi. Kendilerine bilgi verdik, daha sonra ise İl Jandarma Komutanlığı’na gittik” diye konuştu.

‘SADECE BİZİM ARACIMIZ DURDURULDU’
Sadece kendi araçlarının durdurulduğuna dikkat çeken Merkit, “Tesadüf mü bilmiyorum ama sadece bizim aracımız durduruldu. Ovacık’tan çıktıktan sonra 4 araç bizi solladı. Olay sırasında bizim dışımızda başka araç yoktu” dedi.

İHBAR MI, TESADÜF MÜ?
Merkit, Hüseyin Aygün’ün güzargahının PKK’lılara haber verildiği yönündeki iddialarla ilgili olarak, “Açıkçası direkt bizim aracımızın durdurulup ‘Hüseyin Bey’ diye hitap etmeleri bize de bu durumu gösterdi. Ancak bu öncesinden alınmış bir ihbar mı, tesadüf mü bilemiyorum. Ovacık’ta halkı ziyaret ederken bize anormal gelen hiçbir davranış yoktu. Halk Hüseyin Bey’i gayet sıcak karşıladı” diye konuştu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 3 =

More in Dersim

To Top