Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Binler Hrant Dink için Yürüdü…

Haberler

Binler Hrant Dink için Yürüdü…

Hrant Dink, katledilisinin 6. yılında Agos gazetesi önünde düenlenen törenle anıldı. Anmaya dünyaca ünlü yazar , siyaset bilimci ve düişünür Noam Chomsky de katıldı. 

Öğlen saatlerinden itibaren Şişli Camii önüne gelen binlerce kişi “Buradayız Ahparik”, “Hepimiz Hrant’ız Hepimiz Ermeni’yiz” pankartı ve sloganları ile Hrant Dink’in katledildiği gazetesinin önüne kadar yürüdü. Yürüyüşe Dink ailesinin yanı sıra zorunlu askerlik görevini yerine getirirken vurularak öldürülen Sevag Balıkçı’nın ailesi de katıldı.

Yürüyüşün ardından Agos’un önünde anma başladı. Yüzlerce kişi, Hrant Dink’in vurulduğu yere karanfiller bıraktı.

Noam Chomsky: ‘Hrant Dink’in idealleri için mücadele etmeliyiz’

Hrant Dink’in anmasında Agos’un balkonundan bir konuşma yapan ünlü düşünür Noam Chomsky: “Hrant Dink’i ancak, uğruna hayatını verdiği ideallerin izinden gitmeye söz verdiğimizde en iyi şekilde anmış oluruz.”

Rakel Dink: Doğruluk ve adalet için buradayız

Hrant Dink’in anmasında bir konuşma yapan Rakel Dink, dertleşmek istediğini dile getirerek, “Sevgili dostlar; canımın içini, sevgilimi, ‘çutag’ımı öldürtmek, düşünme ve algı yoksunluğunun ispatı değil mi?” diye sordu. Dink, “Acımızla, onurumuzla buradayız. Doğruluk ve adalet için buradayız” dedi.

Agos

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 4 =

More in Haberler

To Top