Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Zaman’dan Hüseyin Aygün’e Tazminat Davası

Haberler

Zaman’dan Hüseyin Aygün’e Tazminat Davası

Gülen Cemaati’nin yayın organı Zaman  Gazetesi, Hüseyin Aygün’e tazminat davası açtı.
Dersimnews.com/ÖZEL HABER – Cemaat gazetesi “Zaman”CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün‘e tazminat davası açtı.

Hüseyin Aygün’ün twitter hesabından Zaman Gazetesi’ne hakaret ettiğini ileri süren Feza Gazetecilik A.Ş avukatı Hasan Günaydın, Aygün hakkında tazminat davası açtı.

Zaman’ın avukatı Günaydın, Hüseyin Aygün’ün 7 Haziran 2013 tarihinde twitter hesabında yazdığı “11 gündür yerin dibine giren ve dilini yutan Akiller’den İzzettin Doğan cemaatin paçavrası Zaman’a konuşmuş… “ şeklindeki twitte Zaman Gazetesi’ne hakaret edildiğini ileri sürdü. Aygün’den 10 bin TL manevi tazminat talep etti.

“PAÇAVRA” SÖZÜNE 10 BİN TL İSTEDİ

Zaman Gazetesi’nin bağlı olduğu şirket olan Feza Gazetecilik A.Ş, Aygün’den 10 bin TL manevi tazminat talep etti.
Zaman’ın avukatı Hasan Günaydın, dava dilekçesinde, Hüseyin Aygün’ün  Zaman Gazetesi için kullandığı “paçavra” sözüyle hakaret ettiğini iddia etti.

zamandava1

Av. Hasan Günaydın dilekçesinde; “Davalı Hüseyin Aygün, 7 Haziran 2013 tarihinde @HuseyinAygun62 twitter hesabından “11 gündür yerin dibine giren ve dilini yutan Akiller’den İzzettin Doğan cemaatin paçavrası Zaman’a konuşmuş…” şeklinde müvekkil şirketin ürünü olan Zaman Gazetesi hakkında haksız ve itibarını zedeleyici nitelemelerde bulunmuştur.  Davalının yapmış olduğu bu niteleme müvekkilim hakkında hakaretamiz ifadeler ihtiva ettiği için, müvekkilimin manevi haklarını ihlal etmektedir. ” dedi.

zamandava2

“Davalı Hüseyin Aygün, müvekkilim Zaman’ın onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunmuştur.” diyen Günaydın, Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığı davada Aygün”den 10 bin TL manevi tazminat talep etti.

“BİZDE KEDİYE KEDİ DERLER”

Dava hakkında Dersimnews.com‘a açıklama yapan CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün şunları söyledi:

Hüseyin Aygün

Hüseyin Aygün

“Başbakan, Gezi eylemlerine katılan milyonlarca vatandaş için “çapulcu” diyerek hakaret etti.  Başbakan her gün millete hakaret ediyor. Türkiye’de hiç bir mahkeme, hiç bir savcı çıkıp “Türk milleti”ne hakaret eden Başbakan hakkında dava açamıyor. Türkiye’de yargı Erdoğan’ın emri altında. Başbakan’ın hakaretlerine sesini çıkarmayanlar benim “paçavra” sözüm için dava açıyor. Zaman’a ‘Cemaat Paçavrası’ demişim. Eeee ne diyeydim? Bizde kediye kedi derler.”

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 2 =

More in Haberler

To Top