Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Kavga Ederken Munzur’a Düşen 2 Genç Boğuldu

Dersim

Kavga Ederken Munzur’a Düşen 2 Genç Boğuldu

Dersim merkezde Munzur suyunun kenarında kavga eden iki genç suya düşerek boğuldu. 

Dersimnews.com – Dersim’de kavga eden iki genç, dengelerini kaybederek Uzunçayır Baraj Gölü’ne düştü. Hayatını kaybeden iki gencin cesedi, gölden çıkarıldı.

Kavga eden 2 genç Munzur'a düşerek boğuldu

Kavga eden 2 genç Munzur’a düşerek boğuldu

MUNZUR FESTİVALİNE GÖLGE DÜŞTÜ

13. Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne katılmak için il dışından gelen Gökhan Kılıç (25) ile Kenan Eren (27) şehir merkezindeki Mavi Köprü civarında bilinmeyen bir sebeple tartışmaya başladı. Gökhan Kılıç ve Kenan Eren, tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu dengelerini kaybederek baraj gölüne düştü. Çevredeki vatandaşların durumu polise haber vermesinin ardından arama kurtarma ekipleri ile ambulanslar olay yerine geldi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ile dalgıçlar, baraj gölüne düşen gençleri kurtarmak için botla baraj gölünde arama kurtarma çalışması yaptı. Ekiplerin uzun uğraşları sonucu iki gencin cansız bedeni üç saat sonra gölden çıkarıldı. Cesetlerin çıkarılması esnasında gençlerin yakınları ile bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı. Cesetler, ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Dersim’in Nazimiye İlçesi nüfusuna kayıtlı Gökhan Kılıç ile Erzurum’un Hınıs İlçesi nüfusuna kayıtlı Kenan Eren‘in cesetleri daha sonra otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − 11 =

More in Dersim

To Top