Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Munzur Çem’in Katil Yavuz Selim Hayranlığı

Haberler

Munzur Çem’in Katil Yavuz Selim Hayranlığı

Kürt milliyetçiliğinin önde gelen teorisyenlerinden olan Talabanici Munzur Çem, Alevilerin katili Yavuz Selim’i savundu. 

 Şah İsmail çok zalimdi Kürtlerin muhtariyetlerini ellerinden aldı ve çok zulüm etti. Yavuz ise daha fazla adaletliydi.

 

Yukarıdaki sözler günümüzün yaşayan Baytar Nuri Dersimi’si olma yolunda hızla ilerleyen Munzur Çem‘e ait.  Dersim’de bir kitapevinin organize etti söyleşi de konuşan Kürt milliyetçiliğinin teorisyenlerinden Munzur Çem, Kürtçülüğü savunmak adına Alevilerin katili Yavuz Selim‘e sahip çıktı.  Şah İsmail için “zalim” diyen Munzur Çem, tarihteki en büyük Alevi katliamını gerçekleştirmiş olan Osmanlı padişahı Yavuz Selim için “adaletli biri” dedi. Üstelik bu sözleri bir Alevi kenti olan Dersim’de söyledi!

Gerçek adı Hüseyin Baysülen "Munzur Çem" takma adıyla kitaplar yazıyor. Kürt milliyetçiliğinin teorisyenlerinden olan Munzur Çem, Talabani siyasi çizgisini savunuyor

Gerçek adı Hüseyin Baysülen “Munzur Çem” takma adıyla kitaplar yazıyor. Kürt milliyetçiliğinin teorisyenlerinden olan Munzur Çem, Talabani siyasi çizgisini savunuyor

Yıllardır Dersim kimliğini inkar etmek için özel olarak görevlendirilen bu alanda kara propaganda faaliyetlerini yürüten Bingöllü Munzur Çem, katil Yavuz’u bize sevdirmeye çalışıyor.

Sözde araştırmacı ve yazar olan bu şahsiyet, “Zazaca’nın Kürtçe’nin lehçesi” olduğunu iddia eden Vate Grubu içinde yer alıyor. Kemal Burkay çizgisini savunan bu grubun Irak’taki Talabani Hareketi ile yakın ilişkileri dikkat çekiyor. Talabani tarafından finanse edilen Munzur Çem, yıllardır Dersim kimliğini ve dilini inkar eden çalışmalar içinde. Dersim ve Alevi fikriyatı konusunda bilgisi olmayan Munzur Çem’in katil Yavuz’u savunacak pozisyonda olması O’nun ne kadar kör bir milliyetçi olduğunu gözler önüne seriyor.

HAK-PAR çizgisini savunan Munzur Çem’in Yavuz hayranlığı  tesadüf değildir! HAK-PAR Genel Başkanı Kemal Burkay’da AKP hayranı.

Dersim dilini, inancını ve kültürünü inkar eden, Talabani beslemesi  Munzur Çem’in geldiği nokta dehşet vericidir.  Alevi kökenli olan Munzur Çem’in Alevi katilini savunması rezalet değil de nedir?

Katil Yavuz Selim’i savunan Munzur Çem’i sempozyumlara konuşmacı olarak çağıran Tunceli Belediye Başkanı Edebi Şahin, bu zatın skandal sözleri hakkında ne düşünüyor acaba?

Dersimnews.com 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
10 Comments

10 Comments

 1. Tijên

  01/08/2013 at 11:01

  Qureniya tu bindesteniya, tu hona merdem nêbiya, biya kole.

  Senin Kürtçülüğün köleliktir, insan olmadan önce köle olmuşsun.

  Aleviliğinden ve anadilin Zazaca´dan kopmuşsun.

  Kemal Burkay, Mehmet Bayrak, Haydar Işık ve gibileri, siz Kürtlüğün kölelerisiniz.
  Alevi olarak da Alevi düşmanısız.
  Aleviliği Kürtlüğe köle ediyorsunuz! Budur sizin sanatınız!

  Annenize-babanıza ve dedelerinize hiç saygınız kalmamış.
  Zazacaya karşı da gönlü kapkarasınız!

 2. turgay

  01/08/2013 at 12:06

  Aleviler’le ilgi artık hiçbirşey beni şaşırtmıyorr nedense…Asıll en acı veren şey,böyle kansızlarınn Dersim’de boy gösterebilme cesaretini bulabilmeleridir….edibe şahinmidirr her kimsee zaten onun da bu admdan farklı düşündüğünüü ya da olduğunu mu sanıyorsunuz siz??!!!Tek birr nokatay dikkatinizi çekmek isterim,13.Munzur Doğa Festivalinde önee çıkann daha doğrusu çıkartılann düşünce,kimlikkk Alevi kimliği miydi yoksa kürt..bdp kimliğimiydi….bu dediğimi fark etmişsek eğerr ozaman olayın ne boyutunu da az çok analmış oluruz….Var mıı böyle bişi dünya da yaaa!!adam kalkacak Dersim’de yavuzu savunacakkkk…….yazıklar olsunn öyle kanı bozuklara Dersim’i satanlaraaa!!!!!!!!!!

 3. turgay

  01/08/2013 at 12:10

  Aleviler,tarih boyuncaa kendi yezitlerini her daim kendi içinde çıkarmışlardır!!!Saygılarımla….

 4. Ali ak

  01/08/2013 at 17:30

  Munzur cem de onun gibi onlarca hain dersimli gibi tarihe gececek.
  Hain bir sahsiyat olarak.

 5. newdar

  01/08/2013 at 19:15

  Eğer inanmıyorsanız, bu testi siz de yapabilirsiniz!

  Kürt liderlerinin faşit, aynı Türk miliyetçileri gibi ırkçı, kendi içindeki ve komşusu olan kültürlere karşı tahamülsüz, politik entrikacı ve hoşgörüşsüz olduğunu yıllar önce öğrendim!

  Nasıl ve ne zaman öğrendim? „Zazaca´ nın, Zaza yerleşim bölgelerinde resmi dil olması şarttır!“ dediğimde ve onların kinci tepkileriylen karşılaştığım zaman öğrendim!

  Ne zaman öğrendim?
  Alevi olduğumu ve “Aleviliğin, Alevilerin yerleşim bölgelerinde tamamem serbet ve resmi din olması gerekmektedir” dediğimde onların aşırı tahamülsüzlüğü yaşadım.
  Ve Kürt gruplarına bundan ötürü yıllar önce elveda dedim!

  Başka neye şahit oldum? Kürt politikacılarının ve liderlerinin kendilerine yakın olan, VATE dergisini çıkaran, üstelik Kürt olduğunu kabul eden ZAZALARA karşı bile kindar olduğunu gördüm!
  Ve Kürt gruplarına bundan ötürü yıllar önce elveda dedim!

  Praktikde bir TEST:
  Eğer inanmıyorsanız, bu testi siz de yapabilirsiniz! Bu testi Kürt Milliyetçiliğini yapan, ama Kürt olmayan Munzur Çem ve Malmısanıj gibileri de yapabilir!
  1. Praktik hayatda Kürtler arasında üç-dört Zaza mutlu ve kendine güvenli bir şekilde ZAZACA konuşun! Sıradan Kürtlerin değil, politize olmuş ve bağnazlanmış Kürtlerin tavrı ne olur?

  2. ONİKİ İMAM orucunda oruçluyum deyin, onların sofrasında etli,sütlü,yumurtalı yemeği yemeyin ve ben oruçluyum ve bizim oruçlu günlerimizdir değin! Bunların tahamülünü az olsa ölçmüş olursunuz!

  Umut ederim ki sizin tecrübeleriniz başka olsun!

 6. serhad

  02/08/2013 at 06:20

  Canlar özülerek belirtmek isterimki, ne yazıkki bu türden ajan, provokatör, kendi özünden ayrılmiş hainleşenlerimiz halen içimizde barınmaktadırlar. Şah İsmaili bazı nedenlerden dolayı sevmesemde Kürtlerle yazılanların hiçbir alakası yoktur. Kürtler tarih boyunca Özgürlüğü değil tam tersine hep köleliği tercih etmişlerdir. Yavuzdan beri yani 1514 yy,dan beri osmanlının köle, kolluk kuvetleri olmuşlardır. Bugünde ayni zihniyetleri devam etmektedir. Yine apo ve erdoğan anlaşmalari Türk Kürt islam şemsiyesi altındaki itifakı söz konusudur tıpkı idrisi iblisi yavuz itifakıgibi. Artık akıllanmamız lazım Canlar. Dersımde bu çemlere yer vermiyelim bu ihanetçiler içimizde nasıl oluyorsa istediği gibi hareket edebiliyorlar çok acıdır.Bunların mutlaka hesap vermelidir. Ağacın kurdu ağaçtan olmazsa ağaç kurumaz. Halen toplumuna özüne atalarına ihanet edenleri artık barındırmiyalım. XIZIR QOMIMADI HAVALBO GELI BIRAA.

 7. erdal

  03/08/2013 at 00:53

  ben hiç bir zaman böyle sahte munzur ismi altında yavuzu öven şerefsizler görmedim ama zoruma dgen munzur babanın adıyla alevilere hakaret etmesi beni öldürüyor lanet olsun böyle yavuz sewenlere

 8. erdal

  03/08/2013 at 00:55

  ama sakın yanlış yapmayalım canlar bir olma vakti gelmiştr cömert de bizim ali korkmazda bizimde demekki seçilerek öldürülüyoruz uyanma zamanı izzetin doğan gibi satılmış alevi istemiyoruz

 9. erdal

  03/08/2013 at 00:58

  benliğimi ne recep den neden onun gibi haysiyetsizlerden öğrenme gibi bir ihtiyacm yok bırakın benliğimi benimle yaşayayım son damlaya getirmyin yoksa birgün 35 canla veda ederim

 10. Vengdar

  04/08/2013 at 08:09

  Türkiye´nin ilerici gazetecileri ve sosyal bilimcileri bile sanki ayda yaşıyorlar, Dersime halen KÜRT diyorlar, Zazalara halen Kürt diyorlar, bilgileri yüzeysel ezberin altına inmiyor, bu büyük bir eksikliktir!
  Bizim trajik durumumuza parmak basmaları, bizim Dersimde bir kaç şiddet ateşi arasında (Devlet baskısı, PKK baskısı ve solcu grupların baskıları) kalmamıza işaret etmeleri büyük bir cesarettir. Bu konuda çok sağolunuz! Bizler yıllardır tutsağız. Biz bunu yapamıyoruz!

  İsmail Beşikçi bile Dersim trajedisini, Dersim katliamını dile getirirken, bunu yıllardır Kürt göstererek, Kürtlerin sorunlarını güncelleştirirken, Dersim hakkında hiç bir somut bilgisi olmadan yaptı ve yapıyor. Dersimle ilgili bir bilgisi yok! Bunu şimdi itiraf ediyor.

  Kısacası: İlkin Devlet ve kurumları bizi dışlıyor, cezalandırıyor, hayatın bir çok alanında desteksiz brakıyor, sonra da kurtarıcı rölüne bürünen şiddet grupları, şiddet şirketleri bizi eziyor, sonra da gerici kesimler (medya, yazar vs.) bizi dinsiz, vatan hayını gösteriyorlar, isyancı, yıkıcı diye dünyaya duyuruyorlar, ama Anadolunun en eski halklarından biri olarak, Zazaca kanuşanlar olarak, Aleviler olarak dünden bugüne hukukun olmadığı bir alanda, kuytu vadilerde ne tür zülme uğradığımızı dile getiren pek az kişi var, pek az yazar, pek az gazeteci var! Bu da başka bir trajedyadır!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nine − three =

More in Haberler

To Top