Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Hüseyin Aygün’den Bese Hozat’a Cevap

Haberler

Hüseyin Aygün’den Bese Hozat’a Cevap

Dersim milletvekili Hüseyin Aygün, kendisi hakkında karalama amaçlı açıklamalar yapan KCK eşbaşkanı Bese Hozat’a sert cevap verdi. 

Dersimnews.com – Hüseyin Aygün’ü karalamak için AKP’nin borazanı haline gelen Sabah  gazetesine verdiği röportajda   “Hüseyin Aygün devletin adamıdır, toplumu satıyor” şeklinde açıklama yapan KCK Eşbaşkanı Bese Hozat kod adlı Hülya Orhan’a Aygün sert cevap verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, Bese Hozat’ın karalamalarına cevap verdi. İşte Hüseyin Aygün’ün cevabı:

“AÇILIMI ELEŞTİRMEMDEN RAHATSIZ OLDULAR”

“Bizzat Abdullah Öcalan tarafından KCK’nın Eşbaşkanı yapılan ve kamuoyunun adını ilk defa duyduğu Bese Hozat kod adlı PKK’lı Hülya Orhan, Tayyip Erdoğan’ın damadının gazetesine konuşmuş, Dersim ile ilgili bölümde demiş ki:

‘Hüseyin Aygün derin devletin adamıdır, toplumunu satıyor’. Kısa bir süre evvel Doktor Baran cinayetini anlatarak PKK’nın Bese Hozat ile gerçekleştirdiği sözde Alevi Açılımı’nı eleştirmiş ve Dersim ve genelde Alevilere bazı uyarılarda bulunmuştum, demek ki tam isabet etmiş; Öcalan adına Bese Hozat derhal beni karalama ve aklınca tehdit etme yoluna gitmiş.”

“BESE HOZAT TAŞERON”

“Abdullah Öcalan’ın ‘Alevi Açılımı’ işte böyle olur; bir Alevi milletvekili dağdaki bir Alevi PKK’lı tarafından tehdit edilir, Eeee bizzat Apo tehdit edecek değil ya! ”

“ÖCALAN MİT İLE GÖRÜŞÜYOR”

“MİT ile yıllardır görüşen ve halkı aldatmaktan başka bir şey olmayan ‘Barış Süreci’ için MİT ve Erdoğan ile gizlice anlaşan Öcalan derin devletin adamı olmuyor ama Tayyip Erdoğan’a ve sahte politikalarına karşı mücadele eden ve tüm ezilenlerin haklarını savunan bendeniz derin devletin adamı oluyorum! Tayyip Erdoğan’ın Alevi Açılımı ne kadar sahte ve asimilasyon amaçlı ise Abdullah Öcalan’ın Alevi Açılımı da o kadar sahtedir; yalana dayalıdır; hatta Öcalan’ınki daha entrikacı ve kıyıcıdır! Dersimliler, Aleviler ve tüm demokrat yurttaşlar Erdoğan-Öcalan eliyle inşa edilen ‘Alevi Açılımı’ adlı bu kirli tezgaha karşı uyanık olmalıdır!”

BESE HOZAT NE DEMİŞTİ?

Öcalan’ın talimatı ile KCK eşbaşkanlığına getirilen Bese Hozat kod adlı Hülya Orhan, Tayyip Erdoğan’ın damadının gazetesi olan Sabah’a verdiği röportajda şunları söylemişti:

“Dersimli Alevi olmamın özel bir anlamı yok. İsmim, kadın hareketinin önerisidir. Biz milliyetçi, cinsiyetçi, dinci bir hareket değiliz. Dersim özüne dönmeli, mevcut durumundan utanmalı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’nin başına gelmesi büyük bir hakarettir. Kılıçdaroğlu, o katliamcı partinin has kadrolarından biridir. Hüseyin Aygün de derindevletin adamıdır, Dersim’e dönük Kamer Genç’in yerine hazırlanan bir tiptir. Kendi çıkarı için, toplumu satıyor, sisteme entegre ediyor.”

“PKK İÇİNDE ASİMİLE OLDUM”

Bese Hozat, PKK’ya yakın yayın organı Nuçe TV’ye verdiği röportajda PKK içinde asimile olduğunu itiraf etmişti. Bese Hozat, PKK içinde anadili Zazaca’yı  unuttuğunu ve Kürtçe öğrendiğini söylemişti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
4 Comments

4 Comments

 1. mamekiye

  11/08/2013 at 22:46

  dersim kürtlerle hesaplaşmasını yapmalı. aksi taktirde dersim’in ruhu ölür…

 2. bilim_sel

  12/08/2013 at 21:11

  bese hozat önce bir özüne dönsün de sonra hüseyin aygün ü eleştirsin.derin devletin kim oldugunu bu halk çok iyi biliyor.biz akıllandık sizde akıllı olun bese hanım

 3. bilim_sel

  12/08/2013 at 21:16

  iki kitap okumak ve iki eylem yapmakla devrimci olamazsınız!biraz da bilimle ilgilenin ve bilimsel konuşun .siz kendinizi ne zannediyorsunuz?bese mese dinlemeyiz biz akıllı olun

 4. bilim_sel

  12/08/2013 at 21:17

  sen bir ihanetçisin bese kendini aklama

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 − two =

More in Haberler

To Top