Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Cani Selefiler Tır Şöförleri Alevi Diye Kurşuna Dizdiler! -VİDEO

Haberler

Cani Selefiler Tır Şöförleri Alevi Diye Kurşuna Dizdiler! -VİDEO

Suriye’de katliamlar durmuyor. Son olarak El Kaide’ye bağlı “Irak ve Şam İslam Devleti” (ISIS) isimli terör örgütü, otoyolda durdurdukları sivil kamyon şoförlerini öldürdüler. İşte insanın kanını donduran o görüntüler…


Dersimnews.com
– Cani Selefiler, Suriye’de yoldan çevirdikleri tır şoförlerine mezheplerini soruyorlar.

“Sünni misin yoksa Alevi mi? (Nusayri mi)” diye soru soruyor.

İnsanlar korkudan Sünni olduklarını söylüyorlar, o da yetmiyor; sordukları dini sorularla insanların mezheplerini test ediyorlar. Alevi olduğunu anladıkları şoförleri ise Allahü Ekber sesleriyle katlediyorlar!

 

İlk başta herhangi bir şey olmayacağını düşünen şoförler rahat bir şekilde militanlarla konuşup dertlerini anlatmaya çalışıyor. Ancak gözü dönmüş militanlar söylenenlere kulak asmıyor ve hepsini infaz edip araçları da ateşe veriyor.

El Kaide destekli “Irak ve Şam İslâm Devleti”  adlı terör örgütünün bulunduğu bölgelerde ve yakınlarında bugüne kadar birçok aktivist, gazeteci, barış örgütü üyesi ve örgüte de karşı olan muhalif kumandanlar ya kaçırıldı ya da idâm edildi.

İşte o infaz ve öncesinde yaşananlar:

UYARI: LÜTFEN ÇOCUKLARA İZLETTİRMEYİN!

Tayyip Erdoğan’ın “kahramanlar” diye bahsettiği Suriye’deki şeriatçı çetelere bakın…
Sosyal medyada paylaşın
        
   
1 Comment

1 Comment

  1. Ro$ev sîtav

    26/08/2013 at 07:33

    Acaba, bu olay Veli Sarisaltik olayina benzemiyor mu.? Hani o $oforlerde ya$amini sürdürmek için $oforlük yapiyor.. Sarisaltik olayina ili$kin yapilan açiklamada anladigim kadariyla, Veli Sarisaltik da ayni $ekilde ya$amini sürdürmek için $oforlük yapiyor.. I$in özü $udur ki; her iki kesimde kendisinden olmiyana (imkanlari dahilinde) bir $ekilde dü$man oluyorlar..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seventeen − sixteen =

More in Haberler

To Top