Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Müzik Şirketlerinden Cem TV ve Cem Radyo’ya Yayın Yasağı!

Haberler

Müzik Şirketlerinden Cem TV ve Cem Radyo’ya Yayın Yasağı!

İzzettin Doğan’ın Gülen Cemaatiyle  yaptığı “cami-cemevi” projesine  tepki gösteren müzik şirketleri Cem TV ve Cem Radyo’da kendilerine ait  albümlerin ve kliplerinin yayınlanmasını yasakladılar.

Dersimnews.com/Özel Haber – Gülen cemaatiyle bir olup asimilasyon projesinde görev alan ve Tuzluçayır’da polisleri Alevilerin üzerine saldırtan İzzettin Doğan‘a tepkiler sürüyor.

Alevi kurumlarından sonra Türkiye’nin önde gelen müzik şirketleri de İzzettin Doğan’a tepki gösterdi.

Türkiye’nin önde gelen müzik şirketleri aldıkları ortak kararla İzzettin Doğan’ın sahibi olduğu Cem Tv ve Cem Radyo‘ya boykot kararı aldılar.
Alevi iş adamlarına ait olan Kalan Müzik, Seyhan Müzik, Anadolu Müzik, Şah Plak, Arda Müzik, Güvercin Müzik ve Akkiraz Müzik şirketleri kendilerine ait olan albümlerin ve kliplerin Cem TV ve Cem Radyo‘da yayınlanmasını yasakladılar.

Müzik şirketleri tarafından Cem TV ve Cem Radyo’ya gönderilen resmi yazı  şöyle:

” Aşağıda isimleri yazılı müzik şirketleri olarak ürettiğim ve kapağı üzerinde logolarımızın olduğu albümlerin ve kliplerin “Cem Radyo – Cem TV” kanalarında yayınlanmasına bugünden itibariyle izin vermediğimizi tarafınıza iletir, yayınlarda kullanılması halinde gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını bildiririz “

Alevilere ait olan müzik şirketleri Halk ve Özgün müzik alanında Türkiye’nin en önemli müzik şirketleri arasında. Halk, etnik ve özgün müziğin önde gelen sanatçıların albümleri  bu müzik şirketlerinin etiketleriyle çıkarılıyor.

Müzik şirketleri tarafından Cem Tv ve Cem Radyo’ya gönderilen resmi yazı:

alevi-muzik-sirketleri

 

Müzik şirketlerinin yayın yasağı İzzettin Doğan’a vurulan büyük bir darbe. Zira Doğan’ın sahibi olduğu radyo ve tv kanalı bu şirketlerden çıkan albüm ve klipler büyük ilgi görüyordu. Özelikle Alevi müziklerine geniş yer veren  Cem Radyo ve Cem TV bundan böyle bu şirklere ait albüm ve klipleri yayınlayamayacak. Bu da izleyici ve dinleyici kaybı demek. 

İZZETTİN DOĞAN ALEVİLERİN TEMSİLCİSİ DEĞİLDİR!

Konuyla ilgili sanatçı ve CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz şunları söyledi:
“Alevi insanların talepleri doğrultusunda, onlar adına siyaset yapan insanlar olarak biz de üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Halkımızın talebi doğrultusunda yapıyoruz. Cem Vakfı ve ilişkili olduğu kuruluşlarla ilişkilerimizi yeniden gözden geçiriyoruz. Cemevleri yasallaşana, enayasal statüsüne kavuşana kadar cem-cami tarzı projeleri desteklemeyeceğiz. Ürettiklerimizin Cem Vakfı tarafından kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Cem Vakfı’na karşı grev yapıyoruz. Alevi kültüründen aldığımız gücü halkımızla birlikte Cem Vakfı’nın emrinden çekiyoruz.”

Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık, konuyla ilgili şunları söyledi: “İzzettin Doğan’a böyle bir yetkiyi kim veriyor? Aleviler adına konuşma yapamaz. Konuşmaması gerekiyor. Devletin Doğan’ı muhatap alması yanlış. Tabii devletin de bu durumu işine geliyor. Biz firmalar olarak karar aldık, hiçbir eserimizi yayınlatmayacağız.”

Arda Müzik’in sahibi Baki Gövtepe de, Akkiraz’ın aldığı bu karara destek olacaklarını ve Cem Vakfı’nın kuruluşlarında kendi eserlerinin yayımlanmasına engel olacaklarını söyledi.

ALEVİ SANATÇILAR BOYKOT EDECEK

Alevi sanatçılarda İzzettin Doğan’a tepki göstererek Cem Vakfı’nın gece ve organizasyonlarında yer almayacaklarını açıkladılar.

İzzettin Doğan’ın Fetullah Gülen ile “cami-cemevi” projesinde yer almasına tepki gösteren Tolga Sağ ve Gani Pekşen, Cem Vakfı Ankara Şubesi’nin Ankara’da yapacağı konser etkinliğinde yer almayacaklarını açıklamışlardı.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 4 =

More in Haberler

To Top