Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim’de Birahanelere Tepki Eylemi Çatışmaya Dönüştü

Haberler

Dersim’de Birahanelere Tepki Eylemi Çatışmaya Dönüştü

Dersim’de kadın garson çalıştıran birahanede bir gencin silahla ağır yaralanması sonrası olaylar çıktı. Kent merkezinde büyüyen olaylara polis gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti.

 

Dersimnews.com/Dersim – Dersim’de bayan garson çalıştıran bir birahanedeki yaralama olayı kenti karıştırdı.  Dersim’de kadın garson çalıştıran birahanede bir gencin silahla ağır yaralanması sonrası olaylar çıktı. Kent merkezinde büyüyen olaylara polis gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti.

Dersim merkez Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan ve bayan garson çalıştıran Yağmur Birahanesi’nde Sinan Amaç (23) isimli vatandaşın birahane sahibiyle aralarında yaşanan tartışmanın ardından silahla vurulması, kenti karıştırdı.

Yaralanan vatandaş, ambulansla Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken olaya tepki gösteren yaralının yakınları ve vatandaşlar birahaneyi basarak işletme sahibini linç etmek istedi.

Tepki üzerine birahane sahibini uzun süre mahsur kaldığı mekandan çıkaramayan güvenlik görevlileri, olay yerine zırhlı polis ekipleri ile çevik kuvvet ekiplerini çağırdı. Olay yerine çağrılan çevik kuvvet ekiplerine vatandaşların tepki göstermesi üzerine çevik kuvvet ekipleri olay yerinden ayrılmak zorunda kaldı. Uzun süren uğraşlar sonucu birahane sahibi zırhlı araçlarla olay yerinden uzaklaştırılırken vatandaşlar olayın yaşandığı birahaneyi bastı.

Birahanede bulunan eşyaları camlardan aşağı atan vatandaşlara polis müdahale etmedi. Olayın yaşandığı birahanenin ardından kent merkezinde bayan garson çalıştıran diğer birahanelere de taşlarla saldıran grup daha sonra kentte Gülen Cemaatine ait olan BİM  alışveriş merkezine yöneldi. Alışveriş merkezini taşlayan gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Polisin müdahalesiyle büyüyen olaylar cemaat ve AKP karşıtı eyleme dönüştü. Polisin müdahalesine tepki gösteren vatandaşlarda protestocu gençlere destek verdi.

Polisle protestocular arasında yaşanan çatışmalar gece geç saatlere kadar sürdü.

Protestocular 4 birahaneyi tamamen kullanılamaz hale getirirken cemaate ait BİM market tahrip edildi.

 FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ! 

DÜN AKŞAM YAŞANANLAR (23 Eylül 2013)

00-25- Dersim’de olaylar duruldu. Şuan durum sakin

00.20 – Olaylar sakinleşmiş durumda. Ara ara çatışmalar var.

23.28- Polisle eylemciler arasındaki çatışmalar ara sokaklarda sürüyor.
VİDEO: Birahane böyle taşlandı

23.21 – Birahanelere karşı başlatılan eylem polisin müdahalesiye cemaat ve AKP karşıtı eyleme dönüşmüş durumda.

23.15- Eylemciler barikatları ateşe verdi.

22.58- Birahane karşıtı eylem polis müdahalesi nedeniyle Gezi Eylemine dönüştü. Kent merkezinde Gülen Cemaatine ait BİM isimli market eylemciler tarafından tahrip edildi.

dersim-birahane-eylemi

22.53 – Elektrikler kesildi. 

22.45 – Polisin sert müdahalesine tepki gösteren halk, eyleme yoğun biçimde destek veriyor. Kalabalık giderek artıyor.
Polisin tazyikli su u ve gaz bombalarıyla müdahalesine karşı eylemciler taş ve havai fişeklerle karşılık veriyor.
dersim-birahane-eylemi1

Dersim’de kadın garson çalıştıran birahanede bir gencin silahla ağır yaralanması sonrası olaylar çıktı. Kent merkezinde büyüyen olaylara polis gaz bombaları ve tazyikli suyla müdahale etti. Protestocular 4 birahaneyi tamamen kullanılamaz hale getirirken cemaate ait BİM market tahrip edildi.  Olaylar sürüyor.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
2 Comments

2 Comments

  1. mamekiye

    23/09/2013 at 23:36

    bu “sevgili gençlerimiz” onların anne babaları;istanbul’a didim’e gittiklerinde bara gitmiyorlar mı bira içmiyorlar mı hani ilericiydiniz bu ne riyakarlık?

  2. goman

    24/09/2013 at 12:08

    mesele dersimde alkol tüketilmesine karşı yapılan bir tepkiden çok ötedir. muhafazakar bir refleks değil bir endişedir. birahaneler; dersimi yozlaştırmanın son halkasıdır..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × one =

More in Haberler

To Top