Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

AKSA Grevinde Zafer İşçilerin

Dersim

AKSA Grevinde Zafer İşçilerin

Dersim’de işçilerin direnişi kazanımla sonuçlandıDersim’de, Fırat Aksa Elektrik Dağıtım Şirketi’nde çalışan işçiler 38 gün süren direnişini bugün kazanımla sonuçlandırdı. Dersimnews.com – Güvencesiz çalışma koşulları, düşük ücret nedeniyle direnişe geçen Aksa Elektrik işçileri direnişlerini kazanımla sonuçlandırdı.

Dersim’deki elektrik dağıtımını üstlenen FEDAŞ çalışanı 100 işçi özlük haklarının düzeltilmesi ve maaşlarında artış yapılması için 38 gündür sürdürdükleri grev sonunda işveren ile anlaşarak bugün işbaşı yaptı. İşçiler, kent merkezinde bugün yaptıkları açıklamada işverenle anlaşmaları üzerine grevlerine son verdiklerini ve iş başı yaptıklarını söyledi.

HAK VERİLMEZ ALINIR

DİSK’e Bağlı Enerji-Sen Genel Başkanı Ali Duman, işçilerin direnerek haklarını kazandıklarını ve her alanda direnişin şart olduğunu belirterek şöyle konuştu Uzun bir süredir direnişte olan Dersim FEDAŞ işçileri hak ettikleri maaşları alamıyorlardı. Direnişimiz bugün son bulmuştur. İşverenimiz olanAKSA şirketi ile yapılan görüşmeler sonucunda maaşlarda gerekli artışlar yapılmıştır. Buna göre, arıza onarım işinde çalışan işçilere ortalama yüzde 24, büro elemanı olarak çalışan arkadaşlara yüzde 10, elektirik açma kesme ve sayaç okuma hizmetlerinde çalışan işçi arkadaşlarımız da yüzde 7 oranında zam verilmesi kararlaştırılmıştır. Bu yönlü anlaşmaya varılması nedeniyle 38 gündür devam eden grevimiz son bulmuştur. Bizim bu direnişimizde bizleri hep destekleyen ve yanımızda olan başta Dersim halkı olmak üzere siyasi parti ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyoruz. Bizim grevimiz nedeniyle mağdur olan halkımız biliyordu ki, bizim şartlarımız çok kötüydü ve onlarında bizi desteklemeleri bizi başarıya götürdü. Hak verilmez alınır ilkesi ile bir mücadelemizde kazanım ile sonuçlanmıştır.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen − thirteen =

More in Dersim

To Top