Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Tunceli Üniversitesi Öğrencilerinin Ulaşım Sorunu

Dersim

Tunceli Üniversitesi Öğrencilerinin Ulaşım Sorunu

Tunceli Üniversitesi öğrencileri ulaşım sorununa isyan edip  dersleri boykot etmesi sonuç verdi. Yol ücretlerinde indirim yapıldı. 
Dersimnews.com/Dersim – Eğitime 45 gün gecikmeli başlayan Tunceli Üniversitesi‘nde ulaşım sorunu öğrencileri isyan ettirdi.

Aktuluk Yerleşkesi’nin şehir dışında olması ve kampüse giden araçların yetersiz olması nedeniyle öğrenciler derslere geç kalıyordu.

Üniversite öğrencileri hem ulaşımın yetersiz olması hemde ulaşım ücretlerinin yüksek olması nedeniyle dersleri boykot etti.

27 Kasım’da öğrenciler Sağank Mahallesi’nden  üniversite kampüsüne yürüyerek dersleri boykot ettiler.  Öğrencilerin boykotu ses getirdi. Öğrenci temsilcilerinin rektörle yaptığı görüşmeden olumlu sonuç çıktı.
Ulaşım ücretlerinde indirim yapıldı, diğer sorunların çözümü için söz verildi.

 

ULAŞIM ÜCRETİNE İNDİRİM

Rektörle görüşen öğrenci temsilcilerinden Nilüfer İlter, “Toplantıda ulaşım, aydınlatma ve içme suyu sorunları görüşüldü. Toplantı sonunda ulaşım ücretleri 1.50 TL’den 1.25 TL’ye indirildi, dolmuş sayısının artırılacağının ve aydınlatmanın 2 hafta içinde çözüleceğinin sözü verildi. Aydınlatma sorunu çözülene kadar da geçici olarak projektör ışıklarıyla sorunun giderileceği belirtildi. Öğrenci konseyi ve kol kulüplerinin katılacağı düzenli toplantılarla diğer sorunların da ele alınacağı sözü aldık” şeklinde konuştu.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + three =

More in Dersim

To Top