Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Polislere ‘Alevi misin’ Sorusu

Haberler

Polislere ‘Alevi misin’ Sorusu

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, sunduğu soru önergesinde Bodrum’da müfettişlerin bazı polislere “CHP’li misiniz, Alevi misiniz, solcu musunuz” şeklinde sorular yöneltildiği iddialarına yanıt istedi.

CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Bodrum’da bazı polisler hakkında sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar nedeniyle soruşturma başlatıldığını belirterek “Ankara’dan gelen müfettişlerin polislere, ‘CHP’li misiniz, Alevi misiniz, solcu musunuz’ gibi sorular yönelttiği ve polisleri meslekten atmakla tehdit ettikleri iddia edilmektedir” dedi. Cumhuriyet’in haberine göre, Demir, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. Demir önergesinde şu sorulara yanıt istedi:

“Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde çalışan görev yapan polislere, 2013 yılında sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptıkları paylaşım üzerinden soruşturma açılmıştır. Soruşturmayı yürütmekle Ankara’dan görevlendirilen müfettişlerin polislere ‘CHP’li misiniz, Alevi misiniz, solcu musunuz’ gibi sorular yönelttiği ve polisleri meslekten atmakla tehdit ettikleri iddia edilmektedir. Bu gerekçe ile kaç görevli polise soruşturma açılmıştır? Açılan soruşturma bakanlığınızın bilgisi dahilinde midir? Soruşturmanın gerekçesi nedir? Açılan soruşturma neden Ankara’dan yürütülmektedir? Soruşturma yapan müfettişlerin polisleri tehdit ettiği iddiaları doğru mudur?”

soL

Sosyal medyada paylaşın
        
   
2 Comments

2 Comments

 1. ALEVI DEVLETI

  05/02/2014 at 16:45

  TEK KURTULUS ALEVI DEVLETI
  Alevi halkinin tek kurtulusu kendini devlet teskilati olarak uluslararsi örgütlemesidir.özellikle bu halkin her türden siyasal idolojik ve ulusal akimlara ne yörünge nede paralel güc olma zorunlulugu vardir.

  Alevi`leri kemiren idolojilerin bataginda bocalama itilmisliktir, komplo teorileridir.Alevi halkina özelliklede Dersimliye bos yere yüklenmedi. Alevi`leri yipratan mesguliyetin biri Ejnebi uluslarin cikarlari icin mücadeleler ve sosyal dayanisma faliyetlerin yükünü kendince yüklenmesidir.

  Alevi`lere enerji kaybettiren aydin kesimin hic bir cikar gözetmeksizin baska halklara yol göstereyim derken kendini isliyememesidir. Aleviler kendi sorunlarinin cözümüne el atmaz üstünü kapatip gecerse gelecek nesillerin kendisinden hesap soracaginin farkina varmamis demektir.

  Basit örnekler siralarsak Yahudilere bakin 60 ülkeye yayilmis 40 dil konusan binlerce yil ne kendilerini baskalarindan gördüler ne de baskalari onlari kendilerinden gördü bizim meselemizle ayni.Devletlesme projeleriyle dikine örgütlendiler topraklarin capi,üfus sayisi ortada. bakin.PlO nasil kuruldu ve kac kez devlet merkezlerini bir ülke den öbür ülkeye tasidi.Geceyarilari hükümet devlet merkezleri alan degistirdi .Libya,Cezayir,Tunus,Ürdün ve saire .7 Imamci Ismaililer 18 milyon halk topraksiz halk kurduklari devletin 18 milyon vatandasi var. 20 ayri ülkede örgütlü Devletin temsilcileri Fransa`da yasiyor.güclü tüm ülkelerin parlemento ve krallarinca taniniyor.Birlesmis milletlerde sözcüleri var.Avrupa da özel statüleri var.Cingenelerin bile Krali var.Dünya da devletsiz topraksiz halklar ve azinliklarin uluslararsi ortak teskilatlara sahip.Gülen paralelden ziyade bir devlet.Kürtler özellikle Barzani örnegine bakildiginda nasil örgütlerini bazi bazi baska merkezlere tasimak zorunda kaliyorlar.

  Bizim mülkü cografyamiz ortada onun bilincin de olmasak ta öyledir.Ama kendini sadece efsaneler efsanesi bir dini inanc bi sekil kollariyla sifatlandirmak kimliksizlestirmek zayifimiz sayilmalidir.

  Bir uluslararasi Alevi devleti teskilatinin kurulmasinin projeleri gelistirilmeli ve bu uzun vadeli olacagida ortada.Tarihte sergilenmis bütün ihanet ve döneklikler den ders cikarmaliyiz.ölcülmüs bicilmis gizli atilimla,hücrelerle molekül molekül canlar arasi bag kurularak akimin dozunu yükselterek atilimlar yapmaliyiz. Devletlesme fikri Alevi halki icin tek kutsal projesidir.(Halkimizin bin yillik ahi icin olsun).Düsmanlarimizin basarili olmasin da biz kendi sorunumuzu Dogru koyamamizdir.

  Kimse bizi tanimiyor coklarida bizim taninmamizi istemiyoruz.Biz kendimizi tanittirmazsak kimse bizi anliyamiyacak ve anlamada da zorluk cekecektir.Tüm kurumlarimiz.bütün kültürel sekillenmelerimiz.Mücadele verdigimiz tüm cepheler`den farkliliklarimizda olsa birlesmelerini saglamak icin kendimize güvenimiz olmali.Bizden baska biz olmadigina göre görevimiz hedefimiz bilincli,kararli,disiplinli olmali.Alevi halk inanc gücleri,kurumlari,siyasi,felsefi idologlar,aktif siyasetciler,Kizilbas hukukculari da yanimiza alarak teskilatlanmis mevki sahipleri,egitimciler,sanatcilar,örgüt görevlileri,legel,illegal dünyanin neresinde olursa olsun faliyet yürüten tüm dünya Alevi`leri birlestirilmesinin siyaset motoru isletmelidir.

  Diaspora kurumlasmada basarili görevleri yerine getirmistir.Alevi`lerin yapay örgütlenmelerini kitalar arasi merkezi bir devlet kurumuna dönüstürmeleri icin Propaganda faliyetleri gerekiyor. Sosyal medya ve iletisimi cok daha yüksek ve derin düzeyde kaliteli hacersiz set döseyerek kullanir asamalarina varirsak hedefe daha hizli ulasiriz.Bayragimiz.sembollerimiz,meclismiz.yasalarlasma ve hukuksallasmak zorundayiz.

  Türkcü`nün ,kürtcü´nün bizim icin yazdigi tarih inkar ve ilhat ve yalan tarih.bütün tarihi kanitlar Padisah Emirnameleri,kanunnameleri,fetvalar,fermanlar.kurmaylarin,subaylarin,valilerin,cetelerin,hamidiyelerin.onlara Kulluk eden kopyaci yalaka kitap,mekale yazmanlari ve uzantilarinin bilinc bulandirma senaryolaridir.

  Din Alevileri yaratmadi bu halkin icinden kendine itikat görenlerle itibar ederlerin toplumca halk hafiza fikih tassavvufunu cikarmasiyla olustu.Bizden sonra yazilmis kitap kimi inandirmissa onlara yazildi cok acik ve net..Bizi yazmamasi bir din hillesi kabul görmeli.

  Hizir sifatinda olsa,gönüller tanrisida olsa,dirilisin vekili de olsa,halkin mursiti ve sercesmesi de olsa hangi kita da hangi Alevi ailesinden ya da asiret veya kabilesinden cikacagi belli olmiyan bir lider cikacaktir.

  Bu gerceklik dünya halklarinin siralanmasinda yazildiginda biz tarihi mirasa olan görevlerimizi yerine getirmis olacagiz.Vicdani davamizin hakliliginin sorgulanmasi ile toplu düskünlügün Evrensel Divanda yargilanmasinin neticesi bizim hak olma var olma hakkimizdir.

  TEK YOL ALEVI DEVLETI

 2. DERSIM ÜLKEDIR

  05/02/2014 at 19:07

  DERSIM MERKEZ NEDEN KÜCÜK PARIS OLMASIN NEDEN BURSA GIBI OLMASIN ?

  KAC KATLIAMA KAC KERE SOYKIRIMLAR GECIRDI BU“ WELAT DERSIM“ BU KIZILBAS YÜREK BU DIRILIS BU ÖLÜMSÜZLÜK RUHU DAYANDI .KAC BEDEN DEGISTI KACTA YÜZYIL BURAKTI GERIYE ,YINE DE KÖK SALDI YINE DE BOY VERDI HER KURDU YENDI VE BIR DAHA YENECEK.

  KIZILBASLAR OLARAK ULUSLARARASINI YENIDEN ATESE VERMENIN ZAMANINI GEC YAKALADIK ANCAK BU MESALE HIC SÖNMIYECEK.

  BILINMELIDIR KI HALKIMIZ YAKISMIYAN SIYASAL MIRASI KENDINE YAKISTIRMIYOR.SIDDET YENILECEK DERSIM KAZANACAK PROVAKASYONCULAR SONUNDA DERSIMI TERK ETMEK ZORUNDA KALACAK. DIYARBAKIR DA GÜLTEN KISANAK BELEDIYE BASKANI SECILMEZ BIZ ISLAMIST OLMADIGI VE ALEVI OLDUGU ICIN ISTERIZ ANCAK CAMI CEMAATE YÖN VERECEK SONUC BELLI AKP HIRHIZ OLARAK MÜHÜR ALIP OTURACAK.KAZANIMIN NETICESI ACIKCA SOYGUN SEBEKELERINE KUCAK ACMAK OLACAKTIR. ALEVI KÜRTÜN KASASININ ANAHTARINI MÜHÜRÜNÜ ALDIMI OLMAZ.ZATEN ALAMAZ AMA BILMEK GEREKIR KI DERSIMLININ KASASINA BILE GÖZ DIKENLER AYNI ZIHNIYET OSMAN VE KUHR OYUNU BOZULMALIDIR.

  AKP liler artik yavas yavas istedikleri kadar`da DTP lileri dövecek Hizbullah (Hüda-Par )Ahmet Türkün ikinci partimiz dedigi güclere kapilar acik ama Alevilere acik tutulan kapi kulluk kapisi. “Kürdistan Allah Partisi” gelecegin gücü oldugu belli.Kürtlerin kac paralel devleti olacagi belli degil.Yol mu Harita olur Harita mi yol olur ? görecegiz.Biz yolumuzun harita olacagina inaniyoruz.Aleviler Haritalarin yol olacagina pek güvenmez.

  BIZ HER ALANDA MÜCADELE ICINDE OLMALI VE ÖRGÜTLENMELIYIZ. KIMSEYE BENZEMEDIGIMIZ ICIN KIMSE DE BIZE BENZIYEMIYECEGINE GÖRE YOLUMUZ ACIK. SECIMLERDE BEN ALEVIYIM DIYEREK CESARETLI OLAN KÜRT VE TÜRK MILLIYETCILIGINE KARSI ACIK TAVIR KOYAN ADAYLAR KAZANDIRACAKTIR.

  ALEVILER KAZANACAK

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − 8 =

More in Haberler

To Top