Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Erzincan Gezi Davası Tutukluları Tahliye Edildi

Haberler

Erzincan Gezi Davası Tutukluları Tahliye Edildi

Erzincan’da  Gezi eylemlerine katıldıkları için tutuklanan 8 kişi tahliye edildi.

Dersimnews.com/Erzincan  Erzincan’da Gezi eylemlerine katıldıkları için gözaltına alınan ve 7 aydır Erzurum Cezaevin’de tutuklu bulunan 8 kişi bugün tahliye edildi.

Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan 8 genç, savunma yaptı. Mahkeme 8 gencin tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmelerine karar verdi.

Mahkemeyi izleyenler arasında CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün ve CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık da yer aldı. Mahkemenin tahliye kararı vermesi üzerine adliye önünde sanık yakınları mutluluk ve sevinç gözyaşlarına boğuldu.

“MAHKEME GEZİ’NİN SUÇ OLMADIĞINI GÖSTERDİ”

Erzurum Adliyesi önünde basın açıklaması yapan CHP Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, Gezi Parkı olayları sonrası Türkiye’deki son tutuklu sanıklarının da serbest bırakıldıklarını belirtti. Aygün, “Arkadaşlar Gezi’den son kalanlardı bunlar. Türkiye’nin bütün her yerinde tutuklular tahliye edildi. İstanbul ve İzmir başta olmak üzere. 9 aydır tutuklulardı. Esasen Gezi’yle ilgili hiçbir dava açılmamalıydı. Çünkü Gezi bir özgürlük eylemiydi. Bir suç yoktu. Bugün Erzurum Mahkemesi Gezi’nin bir suç olmadığını gösterdi” dedi.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 18 =

More in Haberler

To Top