Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim-Erzincan Karayolu ulaşıma kapatıldı

Dersim

Dersim-Erzincan Karayolu ulaşıma kapatıldı

Dersim’de PKK’ye yönelik operasyon nedeniyle Dersim-Erzincan karayolu  sabah saat 07.00’dan itibaren ulaşıma kapatıldı.

Dersimnews.com – Dersim-Erzincan Karayolu bu sabah saat 07.00’da ulaşıma kapatıldı.

Konuyla ilgili Tunceli Valiliği’nin açıklaması şöyle:

” Valiliğimizce; İlimizde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, vatandaşlarımızın her türlü terör eylemlerinden korunması amacıyla, emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbir alınmaktadır. Bu kapsamda; Tunceli-Pülümür Karayolu 16 Ekim 2015 günü saat 07.00’dan itibaren ikinci bir açıklamaya kadar trafiğe kapatılmıştır. Vatandaşlarımızın ikinci bir açıklamaya kadar alternatif yol güzergahlarını kullanmaları önemle duyurulur. ”

PKK’YE OPERASYON

Tunceli Jandarma Komutanlığı’na bağlı askeri birlikler PKK’ye yönelik operasyon başlattı. Dün akşam saatlerinde binlerce asker Pülümür Vadisi’ne sevk edildi. Karadan başlatılan operasyona havadan skorsky ve cobra tipi helikopterler de destek veriyor.

Operasyon kapsamında bomba uzmanları karayolu üzerinde örgüt mensuplarının tuzakladığı patlayıcı arama taraması yaparak, karayolunu güvenli hale getirdikten sonra dün geceden itibaren Tunceli İl Jandarma Komutanlığı, 4’üncü Komando Tugay Komutanlığı’ndan Jandarma Özel Harekat Timleri, özel eğitimli profesyonel askerler Kobra ve Kirpi tipi zırhlı araçlarla bölgeye sevk edilmeye başladı.

Operasyon kapsamında Dersim- Erzincan karayolu 25’inci kilometresindeki Nazimiye İlçesi yol ayrımı, Erzincan yönünde ise Pülümür İlçesi Kırmızı Köprü Köyü yakınlarında askerler tarafından trafiğe kapatıldı. Operasyonların örgütün sık sık yol kestiği Zağge bölgesi ile Alacık Köyü yakınlarında PKK mezarlığı bölgesinde yoğunlaştırıldığı belirtildi.

Dersim-Erzincan karayolunun Nazımiye yol ayrımı

Dersim-Erzincan karayolunun Nazımiye yol ayrımında ulaşıma kapatılan  yolda bir TIR şöforü aracıyla mahsur kaldı. 

YOLUN NE ZAMAN AÇILACAĞI BELİRSİZ

PKK’lilerin sık sık yol kontrolü yaptığı Dersim-Erzincan Karayolu, Pülümür Vadisi’nden geçiyor. Valilik Dersim-Erzincan Karayolu’nun  ikinci bir açıklamaya kadar kapalı kalacağını açıkladı.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nine − 6 =

More in Dersim

To Top