Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Üniversite Öğrencisi Dilay Gül, Bolu’da Vahşice Katledildi

Haberler

Üniversite Öğrencisi Dilay Gül, Bolu’da Vahşice Katledildi

Bolu Üniversitesi’nde okuyan Dersimli Dilay Gül, Bolu’da evine dönerken sokak ortasında vahşice katledildi.

Dersimnews.com – Kadına yönelik şiddet bir can daha aldı. 21 yaşındaki Dersimli üniversite öğrencisi Dilay Gül, Bolu’da vahşice katledildi.

dilay-gul

Bolu’nun Gerede ilçesinde üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Uğur Aydemir sınıf arkadaşı 21 yaşındaki Dilay Gül’e erkek arkadaşıyla telefonla konuştuğunu öğrenince bıçakla saldırdı. Defalarca bıçakladığı genç kızın boğazını keserek öldüren Uğur Aydemir polis tarafından yakalandı.

Yaşanan arbede sırasında genç kızı vücudunun çeşitli yerlerinden defalarca bıçakladıktan sonra boğazını kesen Uğur Aydemir daha sonra olay yerinden uzaklaştı. Yaşanan olay sırasında çığlıkları duyan yurttaki öğrenciler polisi aradı.

Zanlıya telefon kaydından ulaşıldı

Polis, Dilay Gül’ün telefon kaydından en son konuştuğu kişiye ulaştı. Telefona çıkan genç kızın erkek arkadaşı, cep telefonunda yüklü olan kayıt programının kaydettiği son konuşmayı polislere cep telefonuyla mesaj olarak gönderdi. Görüşme kaydında, Dilay Gül yanına gelen kişinin Uğur A. olduğunu söylemesi üzerine polis ekipleri genç kızla aynı sınıfta olan Uğur Aydemir’i evinin yakınında kanlı kıyafetleriyle birlikte yakalayarak gözaltına aldı.

dilay-gul-cenazesi

GEMLİK’TE TOPRAĞA VERİLDİ

13 Ekim’de Bolu’nun Gerede İlçesi’nde, kaldığı yurda giderken Uğur Aydemir’ın bıçaklı saldırıda yaşamını yitiren üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Dilay Gül, Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Dilay için Gemlik Cemevi’nde Alevi erkanına göre cenaze töreni düzenlendi. Törende konuşan Cemevi dedesi Dilay’ın katiline lanet okudu.

Dilay Gül’ün tabutunu aralarında CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun da bulunduğu kadınlar taşıdı.

2015’TE 205 KADIN CİNAYETİ

Dilay Gül’ün öldürülmesiyle birlikte 2015’te bilinen kadın cinayetleri sayısı 205’e yükseldi.

Dersim Pülümür’e bağlı Sağlamtaş (Çirik) Köyü’nden olan Dilay Gül’ün  ailesi Bursa’nın  Gemlik ilçesinde yaşıyordu.

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 2 =

More in Haberler

To Top