Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Dersim Berkin Elvan için Yürüdü

Dersim

Dersim Berkin Elvan için Yürüdü

Dersim’de Berkin Elvan eylemine polis müdahale etti. Polisin attığı gaz bombası nedeniyle bir polis memuru kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. 

Dersimnews.com – Dersim’de Berkin Elvan için bugün ilk eylem lise öğrencileri tarafından yapıldı. Dersleri boykot eden yüzlerce öğrenci Berkin Elvan için  yürüdü.berkin-elvan-seyit-riza-aniti

 Moğultay Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde birleşerek “Berkin Elavan Ölümsüzdür. Dersim Liseli Gençlik” yazılı pankart açan öğrenciler vatandaşlarda destek verdi. Seyit Rıza Parkına yürüyen öğrenciler burada, Berkin Elvan’ın fotoğrafı önünde mum yakarak karanfil bıraktı. Basın açıklaması yapan öğrenciler olaysız bir şekilde dağıldı.
lise-ogrencileri-dersim

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN BERKİN İÇİN TWİT

Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz Berkin Elvan için yazdığı twitte “canlar yerine camlar kırılsın” dedi.hayati-yilmazz

EYLEME POLİS MÜDAHALESİ
Dersim’de Berkin Elvan’ın ölümünü protesto eden bir grup, polis karakoluna yönelince polis biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu. Göstericiler de polise taş, sopa ve havai fişeklerle karşılık verdi.
Dersim’de, Berkin Elvan’ın ölümünün ardından dün başlayan protesto gösterileri bugün de devam etti. Elvan’ın ölümünü protesto etmek amacıyla Cumhuriyet Caddesi üzerinde toplanan kalabalık bir grup, alkış ve sloganlarla merkezde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Karakolu’na doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş esnasında karakol önünde bekleyen polis araçlarına havai fişek, taş ve sopalarla saldıran gruba, polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulundu. Polisin müdahalesi sonucu iki kişi yaralandı. Yaralılar, ambulansla Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.
berkin-elvan-dersim-catismaa
POLİS MEMURU BİBER GAZI KURBANI OLDU
Dersim’de Polisin Berkin Elvan’ın ölümünü protesto etmek isteyen gruplara sıktığı gaz bombasından etkilenen bir polis memuru kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − eighteen =

More in Dersim

To Top