Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

TRT’den Yalan Haber! Polis Molotof Yüzünden Ölmüş!

Haberler

TRT’den Yalan Haber! Polis Molotof Yüzünden Ölmüş!

Bu akşam Dersim’de polisin attığı biber gazı sonucu kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden polis memuru Ahmet Küçüktağ’ın ölümüyle ilgili yalan haber yaptı.

Dersimnews.com – AKP’nin borazanı TRT, yalan haber üretmekte sınır tanımıyor. Yalan ve dezenformasyon haberleriyle tanınan TRT, bu akşam Dersim’de biber gazı nedeniyle ölen polis memurunun  motolof kokteyli sonucu öldüğünü duyurdu.

İşte TRT’nin sahtekarlığı:

trt-yalani

“Tunceli’de molotf bombası atılan araçtaki polis kalp krizi geçirerek şehit oldu” şeklinde yalan haber üreten TRT’yi Tunceli Valiliği yalanladı.

Polis memurunun  biber gazı nedeniyle ölümüyle ilgili Tunceli Valisi Yusuf Hakan Güner şunları söyledi:

“Polis teşkilatımıza ve burada beraber kader birliği yaptığımız halkımıza hizmet için beraber çalıştığımız bütün arkadaşlarımıza başsağlığı diliyorum. Bizler halkını yaşat ki, devlet yaşasın, insanı yaşat ki devlet yaşasın ruhuyla Tunceli’de emniyet teşkilatımız ve diğer kurumlarla beraber halkımıza hizmet için çalışıyoruz. Bugün ilimizde meydana gelen toplumsal olay ve gösterilerde emniyet teşkilatımızın görevi esnasında Shortland diye tabir edilen bir aracın içerisinde bir polis memuru kardeşimiz rahatsızlanıyor. Anında hastaneye sevk ediliyor. Hastanede gerekli müdahaleler kalp pili de dahil olmak üzere yapıldı ancak maalesef şehit oldu. Hayata döndüremedik. Ben bütün emniyet teşkilatımıza, Tunceli emniyet teşkilatımıza, aziz milletimize ve aziz devletimize başsağlığı diliyorum. Bizler bir etle tırnak gibi, aziz milletimize devletin bir hizmetkarı olarak kanunlar çerçevesinde hizmet etmeye devam edeceğiz. Polis kardeşimizin vefatı araç içerisinde görev esnasında her hangi bir direkt gelen bilgilere göre fiili bir müdahaleye maruz kalmadan oluşan bir rahatsızlık çerçevesinde hastanede ruhunu teslim etmesiyle meydana gelen bir olaydır. Ben huzurlu günler, şuurlu günler, kardeşlik dolu, barış dolu birlik ve beraberlik içerisinde geleceğe emin adımlarla yürüyeceğimiz günler diliyorum. Aziz milletimize, aziz polis teşkilatımıza ve devletimize başsağlığı diliyorum.”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × five =

More in Haberler

To Top