Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Gençlerbirliği Futbolcusundan “Dersim 62” Açıklaması

Haberler

Gençlerbirliği Futbolcusundan “Dersim 62” Açıklaması

Gençlerbirliği’nde forma giyen Dersimli futbolcu Deniz Naki, “Dersim 62″dövmesi için kendisini taciz edenlere cevap verdi. Gençlerbirliği futbol kulübünde forma giyen Dersimli futbolcu Deniz Naki, kolundaki “Dersim 62” dövmesi nedeniyle ırkçıların hedefinde. Kendisine yönelik eleştirilere cevap veren başarılı futbolcu Dersimli olmaktan gurur duyduğunu açıkladı.

deniz-naki

Deniz Naki’nin sağ kolunda “Dersim 62” dövmesi bulunuyor.

Gençlerbirliği futbolcusu Deniz Naki, “Dersim 62” dövmesi için kendisini taciz edenlere tepki gösterdi, “Olduğum gibi bir ‘insan’ olarak kabul görürüm veya görmem. Bu insanların kararıdır. Ben saygı gördüğüm ölçüde tüm insanları kökeni ne olursa olsun olduğu gibi kabul ederim.” dedi.

Sağ kolunda bulunan “Dersim 62” yazılı dövme nedeniyle bazı kişiler tarafından sosyal medyada tacize uğrayan Gençlerbirliği futbolcusu Deniz Naki Facebook hesabından bir açıklama yayınladı. Birçok insan sorduğu için Alevi olduğunu söylediğini ifade eden Naki, ayrımcı mesajlara anlamlı bir yanıtla karşılık verdi. Deniz Naki şunları yazdı:

“Merhaba Arkadaşlar,

Son zamanlarda özellikle politik konularda birçok mesaj alıyorum. Benim Türk mü, Kürt mü, Alevi mi sünni mi olduğum yönünde sorular. Neden “Dersim” dövmem var ama “Tunceli” değil gibi…

Bu mesajlardan artık kafama ağrılar girmeye başladı. Bundan sonra herkes benim ne düşündüğümü ve kim olduğumu bilsin diye bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Ben DERSİM doğumluyum, Tunceli değil. Bunu politikacılar gibi çıkar elde etmek için söylemiyorum, bunu söylemekten başka bir seçenek göremiyorum önümde. Bu aynı zamanda yaptırdığım dövmenin “nedenidir”.

Aleviyim. Bunu ırkçı bir anlamda söylemiyorum, sadece birçok insan sorduğu için yanıtlıyorum. Ve bunun %100 arkasındayım. Kimsenin beni yanlış anlamasını istemem. Diğer milletlere karşı herhangi bir önyargım yok ve tüm dinleri saygıyla karşılıyorum. Bu konu hakkında artık daha fazla aptalca yorumlar görmeyeceğimi umuyorum. Çünkü tartışma yaratmak için yazmıyorum bunları.

Olduğum gibi bir “insan” olarak kabul görürüm veya görmem. Bu insanların kararıdır. Ben saygı gördüğüm ölçüde tüm insanları kökeni ne olursa olsun olduğu gibi kabul ederim. Birbirimizi anlamak için aynı dili konuşmamıza gerek yok. Çünkü hüzün, gözyaşı ve kaderin ne bir dili ne de rengi vardır. İnsan insandır.

En iyi dileklerimle

Deniz Naki”

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − five =

More in Haberler

To Top