Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Aleviler Öldürülürken Sessiz Kalanlar!

Haberler

Aleviler Öldürülürken Sessiz Kalanlar!

Nerede her konuda Alevilerden toplumsal destek bekleyen, gelmezse de “vay celladına aşıklar diye” paylayan hızlı solcularımız, hızlı liberallerimiz, Alevi olmayan Kürtlerimiz, inanç özgürlüğünü savunan mağdur türbanlılarımız, Ermeni vatandaşlarımız? 

Polis kurşunuyla ölen Uğur Kurt'a eşinin son dokunuşu... Foto: Sinan Targay

Polis kurşunuyla ölen Uğur Kurt’a eşinin son dokunuşu… Foto: Sinan Targay

Ayfer Karakaya

Darılmaca gücenmece yok kardeşim, açık konuşmanın vakti gelmiştir: Hrant’ın cenazesinde Aleviler “hepimiz Hrant’ız” dedi; Gezi’de Aleviler vardı; Rojova katliamının lanetleyenler arasında Aleviler vardı; kendi cemevlerine para bulamayan Amerika’daki Aleviler bile Van depremzedelerine destek için konserler düzenledi; daha geçen hafta 30.000 nüfuslu Dersim’de 10.000 kişi Soma için sokağa çıktı. Peki bugün Alevi olmayan kaç kişi, Okmeydanı cemevinin avlusunda, katıldığı bir cenaze töreninde polis tarafından gerçek kurşunla kafasından vurulan Uğur Kurt için sokağa çıktı acaba?

Sosyal medya bir ölçüyse eğer, az sayıda istisna dışında ben Aleviler dışında bir isyan, bir infial içinde olanı görmüyorum valla! İsyanı, infialı bırak, haberi paylaşanlar arasında bile Alevi olmayan çok az. Nedir bu yahu! Bu nasıl bir duyarsızlıktır!! Nerde her konuda Alevilerden toplumsal destek bekleyen, gelmezse de “vay celladına aşıklar diye” paylayan hızlı solcularımız, hızlı liberallerimiz, Alevi olmayan Kürtlerimiz, inanç özgürlüğünü savunan mağdur türbanlılarımız, Ermeni vatandaşlarımız? Herkesin gözü önünde ağır çekim bir Alevi katliamı yaşanıyor, cemevleri kurşunlanıyor, Alevi mahalleleri Gazzeleşiyor, Soma’da ölen Aleviler bile ayrımcılığa maruz kalıyor ve halen Aleviler acılarını kendi çalıp kendi söylüyor? İstisnaları tenzih ediyorum, ama geri kalan duyarsızlara tek söyleyeceğim: Yazıklar olsun hepinize!!!

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eight + twelve =

More in Haberler

To Top