Connect with us

Dersim News, Dersim Haber, Dersim

Haberler

Kızılbaş

Harun Reşidler, Melikşahlar, Ömerler,Yavuzlar, Yezidler ve daha niceleri Babeklerin, Bedreddinlerin, Hasan Sabbahların ve Hüseyinlerin karşısında tutunamayıp  inlerinde bir köpek misali ölümü tatmıştır birer birer.

Adım KIZILBAŞTIR benim

Bilmek istemezler adımı ve 

anmak istemezler beni.

Çünkü ben 

Dünyaya ve insanlığa 

korkudan diz çöktürmüş nice imparatorluğu

Dize getirenim.

Ben ki insanlığa İbn-i Sinaları ,Farabileri

Şemsleri,Mevlanaları ve Bektaş– velileri armağan edenim.

Ben ki  eşek üstünde

Bir hırka ve bir asayla 

 koca bir İmparatorluk yönetmiş

EL HEKİMİM.

Ben ki bilime El Ezher yuvasını yapanım.

Ve  ben ki 

kundaktaki bebeme 

evimdeki yarime ve 

gönlümdeki ehlibeytime

Ecel olmaya gelenlere 

ecel olmuş Timur um.

İşte bu yüzdendir dost

adımın anılmayışı ve 

tarihin tozlu sayfalarında

gömülmek istenilişi.

 

Tarihin nice derinliklerinde yatan kahramanlar misaliyiz biz.Yani öyle benzemeyiz herkese. Çünkü her birimiz tanrılardan ateşi çalan Prometheuslar gibidir.Bunun için Ortadoğu da her tanrı-kral yeminli düşmanımızdır bizim. Yani her tanrı-kral and içmiştir köleliliği asla kabul etmeyen biz Babekler topluluğunu yok etmek adına ama bizler için tanrı-kralların bu yeminleri boşunadır. Çünkü bugüne kadar bizleri yok etmek adına dünyanın her tarafından Ortadoğu’ya gelmiş tüm tanrı-kralların derya misali orduları Kızılbaş dağlarının eteklerinde birer birer yok olup gitmişlerdir.

Mesela Harun reşidler, Melikşahlar, Ömerler,Yavuzlar, Yezidler ve daha niceleri Babeklerin, Bedreddinlerin, Hasan Sabbahların ve Hüseyinlerin karşısında tutunamayıp  inlerinde bir köpek misali ölümü tatmıştır birer birer. Çünkü hiç biri biz Kızılbaşların bu coğrafyadaki binlerce yıllık kültürünün farkına varamadı. Onun için de hiçbir güç, bizleri buralardan söküp atamadı. Çünkü biz ne birilerinin anlattığı gibi salt Kerbela’dan oluşuyorduk ne de onsuz…

Yani biz bu topraklardaki binlerce yıllık serüvenimiz esnasında  bazen Zal oğlu Rüstem olduk bazen de Rahip Mazdek. Bazen Ebu Lülü Firuzi olup azılı yok edicimizi yok ettik bazen de Hz.Hüseyin (as.) olup hakkı uyandırmak için başlar verdik bu topraklarda.

Metin Firuz

 

 

Sosyal medyada paylaşın
        
   
Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − twelve =

More in Haberler

To Top